Dobrinčan

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
5.702
Lokacija
Dobrinci
Zovem se Vlada ja sam iz Dobrinaca,selo pored Rume i 89-to sam godiste. Poljoprivredom se bavim od malih nogu,uglavnom sam sa caletom kao klinac isao po njivama. Nase skromno domacinstvo obradjuje 11ha nase zemlje. Bavimo se i stocarstvom,vec godinama drzimo krave muzare i godisnje utovimo 10-15 junadi. Na nasih 11h zemlje imamo uglavnom ratarske kulture potrebne za ishranu stoke. Sejemo i oko 1 ha bostana iz razonode,da se leti ne bi dosadjivali. Bavimo se i uslugama (beremo,sejamo). Mehanizacija nam sva stoji u dva objekta.

Od Mehanizacije posedujem sledece:

-IMT 577 dv
-IMT 539
-ZMAJ 143 sa kukuruzni hederom
-ZMAJ 485 7t
-Dubrava 5t
-Djubretara majevica 4t
-Grajfer (utovar) Lifam
-Majevicina cisterna 3000l
-Balirka poljostroj
-Tanjirac 24 diska vuceni ferocoop
-Kukuruzna sejalica olt 4 reda
-Zitna sejalica IMT 32 diska
-Agromehanikina prskalica 440l
-Rotaciona kosacia 165 PZ
-Setvospremac 2.9m ferocoop
-Plug volgel not LM920 obrtac
-Tupanjac cetvorokrilna drljaca sa rotorima
-Tupanjac cetvoredni spartac
-IMT sunce za sakupljanje deteline
-Rasipac mineralnog djubriva 200l
Od auta trenutno imam bmw 320d E90

- - - - - - - - - -

Par slika voznog parka.






 
Pozdrav vlado i dobro došao na poljoinfo forum.
 
Hvala svima.

@novii dugo sam ja clan jos od 2009,samo sam se slabije isticao a i video sam da se nisam predstavio.

@marko69 sedmica je 2013 sluzi solidno ali je daleko ispod ocekivanog!
 
Da samo ne znam da li je na profilu đunta sa sitnim ili krupnim nutom.Zna da se iskomplikuje prilikom serviZa.
 
Dok se ne otvori ne moze se znati! :osmeh: A serviseri su vrhunski strucnjaci,samo ih dobro nahraniti i nema komplikacija. :haha:
 
Evo jedne lepe price o nasem mestu Dobrincima,malo preuvelicavaju i preteruju sa dobrotom ali dobro. Inace da nam nije Protojereja tj pope Djordja koji je izuzetno sposoban covek i najzasluzniji za sva ta desavanja i manifestacije.

 
Nazad
Vrh