Dizel D-2 i Eurodizel razlika

Јел сипаш чисто то уље или га мешаш са ед
 
Добијем га измешаног...кад ми улете ови са брзе пруге камионџије са чистим ед онда све помешам...Али већина је базно са ед у ком проценту појма немам.
 
Све има своје предности ,Дунав је мамара за такве ствари. Одмах се сетим војног рока Голупца и околних села како се радило, није било куће без буради и те опреме за шверц варијанту
 
Кажем ти жалосно ал истинито по 140-150 дин нек они возе своје џипове...маму им њину дуго је и био 130 дин што би за нас до некле било подношљиво тј 120-130 плафон...
 
Istu kombinaciju koristim kao Grunt godinama i nikad problema s tim da kad je toplije na 200l baznog ide 100l ed,kad su temperature ispod 10°c mesam 50/50.Sipam u 4 traktora nikad problema.Moze i cisto al nije preporucljivo onda zna biti problema s diznama i dovodom.Bazno je trenutno 100din ed nabavljam na 110.Bazno navise koristim za mesavinu jer smanjuje 20 30% potrosnju a sama razlika izmedju ova 2 derivata cenovno je mala pa mi ne igra ulogu.Jbg u lopovskoj drzavi moras uzvratiti istom merom da bi preziveo.
 
Nasao sam u garazi 20 l loz ulja. Sedelo je sigurno 20 god. Procedio sam ga i imalo je malo mulja. Dal da ga pomesam sa 20 l ED i da ga potrosim? Greota da se baci. :)
 
Ove godine u prskanju sam dosao do stare nafte iz jedne masine koja je godinama stojala.. skoro 100 l. Uzeo ja to, i jedan dan uzmem napunim imt pun prskao ceo dan izmerim sutra malo vise od 40l ajd racunam 40. sad potrosim skoro sve u medjuvremenu i kad je bio drugi split prskanja iste njive napunim ga sa tim starim gorivom, sutra ujutru zaprepastenje jedva 20l potrosio.
 
Један мој комшија радио неко, складиште и тамо под земљом нека два танка за гориво. Кад су узели да их изваде, а у њима било око 500л старог доброг Д-2 из 90.година. Узмемо ми неких 100л за пробу наспем у 542 па он се био препородио како је ишао као аждаја. Али јбг брзо отишла та нафта успео сам био још 100л да узмем после се кајао што нисам све узео и цена била нека смешна.
 
Ja imam nekoliko kanti neke nafte od Bog zna kada, nismo sigurni da nije neki bio dizel (miris nije kao obična nafta). Nisam smeo to da sipam u traktore, otac tu naftu godinama troši po malčice da ujutro zalije šapurike kad pali smederevac.
 
I onda kazu da ed manje zagadjuje, da manje ali po litru potrosenog, a to sto ga sada treba dve litre nego nekada jedna, dolazi na isto, ali se placa dva puta, jedna lepa masovna prevara…
 
Nazad
Vrh