Dizel D-2 i Eurodizel razlika

Kod mene ce za par dana tri godine bez problema. Jedino sto sam odmah kupio sito sa nepovratnim ventilom na kraj usisnog creva.
 
Ja sam sebi privremeno rešio problem pretakanja sa onim njesra na bušilicu...na njivi koristimo na aku šrafilicu,jest sporije od ovog al ja sam zadovoljan....
 
Људи какво је то базно уље ваља ли то чему,знам да је дериват који се додаје уљу или тако нешто,јел користи неко каква су искуства?
 
Obrnuto, baza u koju se dodaju aditivi.To su ta jeftina ulja 140/150 din.L. Mi to sipamo u hidraulik u Rusa ,Torpeda,Zmaja, verovatno nije bas najsjajnije, ali kad ti pukne crevo ili cev,a kod starih masina se to vrlo cesto desava,manje se jedis.
 
Koliko vidim vise nece biti gasnog ulja u prodaji, kako sipate euro dizel u imt sa rotacionom pumpom? cist ili dodajete neki aditiv/ulje za bolje podmazivanje bos pumpe?
 
Ja sam do sad sa 549 pozobao ko zna koliko hiljada litara nikad sipao nista nisam ,cist ED sipam, radi bez greske.
Koliko vidim vise nece biti gasnog ulja u prodaji, kako sipate euro dizel u imt sa rotacionom pumpom? cist ili dodajete neki aditiv/ulje za bolje podmazivanje bos pumpe?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I ja isto, ali kapiram da smo odavno trebali ubacivati malo ulja, ono 1 posto ili koliko već beše... Kažu treba, al mene uvek mrzi, pumpa mi na kraj ulice pa uglavnom sipam direktno tamo da se ne zezam sa kanta a, i onda da ih ne zadržava na pumpi sve kažem sebi aj sledeći put i tako tri godine...
 
Postoji aditiv sa nazivom Nisotec Diesel Lub. Sipa se 1L na 200L, i košta 480Din/L.
Tako su izveli ovo ukidanje gasnog ulja tiho i bez najave, krajnji bezobrazluk.
Pre neki dan sam pročitao i kada sam otišao do pumpe navodno ga nema već mesec dana.
Umesto njega na tom crevu je sad aditivirani G-drive 6Din skuplji od ED koji navodno može bez dodavanja da se sipa u stare mašine.
Ide ono bez dodavanja ulja ili aditiva, ali mislim da je bolje sipati.
 
Ja koristim taj Nisotecov Diesel Lub, mada je pitanje baš da li ima koristi od njega jer ga verovatno ne koristim pravilno. Naime, ja uspem 1l u bure pre sipanja nafte, pa računam da ga onda nafta iz pištolja razbije i jednako se izmeša. Ali onda mi ta izmešana nafta stoji u buretu i po 10 meseci, a u uputstvu piše da se Diesel Lub dodaje neposredno pre sipanja u rezervoar. Nekad sam i tako radio, razmerim Lub prema kantama (0.1l na kantu od 20l), uspem ga u praznu kantu, pa onda kantu napunim sa naftom i potom u traktor. Ali posle 2-3 godine sam batalio takav način jer oduzima vreme, i zbog kanti... Ove godine sam probao neki kompromis, ne sipam Lub u bure pre sipanja nafte već uspem naftu bez Luba, pa onda kad načnem neko bure u njega uspem 1l Luba i kroz čep bureta promešam sa parčetom okiten creva. Imali tako efekta i da li se ravnomerno izmeša sa naftom - ne znam. Uglavnom nisam imao do sad problema sa boš pumpom.
 
Ја мешам искључиво "Ипоне" 2Т уље са мирисом јагоде. ;)

Него, баш јуче добијем СМС где пише да дају велике попусте на гасно уље на пумпи у Панчеву поред "бљувака" и то док трају залихе. Изгледа да су одлучили да дефинитивно "убију" гасно уље као производ.
 
Мој руја је прогутао 5 тона базног уља без проблема ради као докса и да цркне пумпа и дизне ново све да узмем опет се исплати јер сам плаћао 100дин лит...Еда иде у махиндру...
 
Колега па није само ту пумпа склопови и мотор се исто ту питају,како мотор ради са тим уљем? Kолега је сипао неко бродско каже све је прогуто мало пурња али не жали се иде...
 
Да је неки Перкинс итд бринуо би се овако само гас базно је масније па му одговара валда ко Сремцима🤣има у њему неки проценат ЕД...Чак је и Змај прогутао у жетви 700-800л...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh