Destilatori eteričnih ulja

Zbog sastava etericnih ulja kojja su smesa razlicitih isparljivih materija cije se temperature isparavanja razlikuju ,u rakijskom kazanu zbog njegove konstrukcije pojedine komponente ulja bilo bi skoro nemoguce izdvojiti bez bitnih modifikacija kazana
 
Za malu količinu može da se napravi budževina sa ekspres loncima, video sam negde tu skalameriju na netu. Samo moraš da znaš temperature isparavanja različitih kolona da bi mogao da konrolišeš kolko toliko.
 
Jedna bitna stvar je da se obezbedi izvor vodene pare koja se uvodi u kazan u kome se nalaze sirovine i voda. Tako će se destilovati sve potrebne komponente ulja :D
Da sada ne objašnjavam teoriju, nije baš jednostavna :udri:
 
Problem kod rakijskog kazana je i kondenzacija u gornjoj zoni kazana pre tabarke jer ce se teze isparljive frakcije tu kondenzovati i vratiti u kazan
 
gogi je napisao(la):
Pozdrav svima.
Zanima me znali ko sta o destilatorima etericni ulja, dje mogu da se kupe i koliko kostaju
pozdrav ja ti mogu pomoci oko destilatora ako te interesuju ja ima jedan na prodaju , javi se ako te zanima nesto vise oko njega i uopsteno oko destilacije pozdrav
 
  • Like
Reagovanja: som
Ja se ovih dana raspitujem oko proizvodnje etericnih ulja pa me zanimaju destilatori,procitao sam sve poruke nema ih puno i moze po nesto da se izvuce.Zanima me da li ima negde da se kupi manji destilator tipa kapaciteta 200kg fakticki za kucnu varijantu i koliko on moze da kosta pa i nov?Ima li koga u krugu Beograda da radi destilaciju ulja i da li se i koliko to isplati?Mozda sam postavio konkretna pitanja ali imam prijatelja koji navodno radi destilaciju ulja kleke,sve proda mislim da izvozi,cak ima i nedovoljne kolicine jer je prosle godine poceo pa mi kaze da je primamljivo i da hoce da ubaci jos kog prijatelja da prave za njega pa je i meni ponudio,nesto smo malo polemisali jer me to konkretno nije interesovalo ali kasnije sam se setio sta mi je pominjao oko toga i deluje mi primamljivo,stoga pitam da li ima ikoga u mojoj blizini skim bi mogao da podelim misljenje i malo pogledam proizvodnju jer veze nemam kako to izgleda aeto zainteresovan sam da se informisem.Pozdrav
 
Sombrero Moji roditelji se vec vise od 50 god bave destilacijom.Posao nije tezak,ali se ne moze bas sve objasniti tako lako.Mozes da dodjes do nas u Bavaniste,opstina Kovin,pa da ti tata pokaze nase masine i da podeli iskustvo.sto se tice traznje za uljima,to se svake godine menja,zavisi od ponude i traznje.Nama kazu nasi poslovni partneri sta ce biti trazeno ,pa mi to sejemo i destilisemo.Pozz

jel poslujete sa nekim po pitanju otkupa potrebnog bilja?
 
Možda nije za ovu temu ali nije loše da podgledate kako izgleda štand jedne male firme na sajmu u Veroni. Mislim da se radi o lavandi, tj. sve ono što se od nje dobija.
2vb4ksy.jpg
 
nikolavera % i ostali forumaši koji su u poslu sa lekovitim biljemDa li ste razmišljali da vršite otkup ili uslu2žno da radite proizvodnju et. ulja za seljake. Voleo bi da gajim lekovito bilje ali neznam ni koje su cene, ni ko vrši otkup.
 
Pozdrav svima na temi.
Trebao bi mi destilator od 500-1000l, pa vas molim za kontakt ako neko prodaje ili zna ko prodaje

Hvala puno
 
Nazad
Vrh