Da li imate iskustva sa YARA ili KEMIRA djubrivima ?

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.370
Nismo ni gledali iskren da budem,a prasine nema,mada nije bilo ni u madjarskoj ni kutinskoj ureji,cekacemo prinos da nas razocara ili obraduje :D

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.370
Evo malo razocaranja,posto sma cuo da se ljudi zale,reko ajde da proverim i kod nas na njivi,kad ono nije se rastopilo sve djubrivo a proslo je mesec dana...

Učlanjen(a)
8 Jan 2011
Poruka
5.217
Danas provereno kako je i najavljeno.Vestak koji je pusten u sejanje pre 7 dana se istopio na dubinim oko 7/8cm jedino gde je malo gusila sejalica i onda je islo pod samu povrsinu stoji kao u vreci.Prve slike su na dubini koja treba da bude dubina setve.Zadnja slika je gde je islo pod povrsinu.

The Bureque

Član
Učlanjen(a)
15 Jul 2013
Poruka
102
Prosle godine sam u setvi depozitorima u kukuruzu bacio 13 13 21 i u odnosu na njivu gde je nisam bacio kukuruz je bio primetno bolji,kasnije je podgoreo i imao je više prinosa,nažalost neznam koliko.U krompir sam isto bacio tu kombinaciju onoliko koliko mi je ostalo u depozitorima i na tom delu krompir je bio neverovatan.Bukvalno duplo veći nego kontrola,a čuvao se dugo,mislio sam da će brzo da svene.Što se tiče topljenja stavi ga u čašu vode i proveri,meni se topio na površini zemlje i mislim da je đubrivo genijalno ,samo što mu je takva i cena pa ću ove godine samo da ga koristim u povrtarstvu.

Vrh