cicimoric

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
5.630
Lokacija
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
Jednom sam se vec predstavio ali je Cugi obrisao jer je od mog predstavljanja nastala tema o podzemnim vodama :osmeh:

Zovem se Ervin Moric, ekonomski tehnicar ( bez ijednog radnog dana u kancelariji :osmeh: ) zivim u Jermenovcima u juznom banatu. Imam 32 godine, ozenjen i otac sam dvoje dece. Poljoprivredom smo poceli da se bavimo 1995. godine kada se deda razboleo i nije mogao vise da radi. Nasledili smo od njega zetora 6911 i mehanizaciju koja ide uz taj traktor i 9 jutara zemlje. Uzimali smo svake godine sve vise i vise zemlje u zakup i kupovali mehanizaciju i zemlju. Danas posedujemo 40 i nesto jutara zemlje a sa ocem zajedno obradjujemo 360 jutara, gde sejemo soju i kukuruz.

od mehanizacije imamo sledece:

Zetor 6911 ( 1979 god. ) sa milion radnih casova......radjen mu motor 3-4 puta....sa ovim traktorom smo poceli
MTZ 82.1 ( 1999 god. ) traktor koji najvise radi i koji nam je zaradio skoro sve, ima 4500 radnih sati.
Fiatagri 180-90 ( 1990 god.)

Kombajn Claas Dominator 108 SL ( 1989 god. 5200 i nesto sati ) sa zitnim hederom od 5.1 m, kukuruznim adapterom od 6 redi bez tarupa, i imam kljunove za suncokret koji se montiraju

3 x Loznica 5 t
1 x kamionska prikolica Utva 13 t

dvobrazdni plug obrtac Vogel & Noot
cetvorobrazdni plug obrtac Alprel ( 2006 god. )

setvospremac IMT 3.7 m ( 2004 god. )
setvospremac 7.3 m ( neki svedski )

tanjiraca OLT 24 diska nosena
tanjiraca Dubica 32 diska 3.6 m vucena

drljaca 4 krila

spartac sestoredni

sestoredna sejalica Gaspardo 2008 godiste ( za dve godine posejao 800+ jutara bez ijednog kvara )

prskalica slovenacka 600 l sa granom od 12 m sa nivelacijom i triplex diznama ( 2007 god. )
8 komada plasticnih cisterni od 1000 l ( od velike su mi pomoci u prskanju.....staje 4 kom. na Loznicu )

presa Vicon ( ne radim sa njom vec drugu sezonu )

rasipac vestackog djubriva Vicon sa lulom
rasipac vestackog djubriva neki Italijanski 500 l
rasipac vestackog djubriva vuceni 1200 kg

tarup cetvororedni IMT ( 2008 godiste )

.....ako sam nesto zaboravio dodacu kasnije, a treba da uslikam i ostale masine koje jos nisam pa cu postaviti

wsdqd.jpg

2cpp9mo.jpg

wrj7gh.jpg

osvdsg.jpg

mjwwig.jpg

2v7ue03.jpg

2urleyr.jpg


i mesto gde "odmara" nasa mehanizacija

16gg8dd.jpg
 
Lepo, lepo... Dobar ti je hangar.... To nije davno pravljeno, koliko kosta tako nesto?
 
ljepo :D, nego neka teška zemlja kod tebe ? vidim rus ore sa dve brazde , a fiat sa 4 , kod mene rus se igra sa 3 brazde ... a fiat ti je ljep baš mi se sviđa ta serija jel imaš kakvih problema sa njime?
 
kreso je napisao(la):
nego neka teška zemlja kod tebe ?

ovakva:

35lraq9.jpg


2v3m2h2.jpg


Prosle zime je otkinuo srafove na tanjirastom zupcaniku, ali je razlog bio sto je prethodni vlasnik stavio nekvalitetne srafove kada je menjao konusno tanjirasti zupcanik. Srecom nije nastala nikakva steta. Samo sam izvadio te otkinute srafove i stavio nove i vozi. Jeste da je bio veliki posao ali sta da se radi.

I ovog proleca je propao konus koji ide na ventilator od hladnjaka i nije vrteo ventilator punom brzinom i morao sam kod strugara da napravim drugi konus.

Menjao sam mu hidraulicnu pumpu koja je kostala 220 E.

To je to. Mali je potrosac i zadovoljan sam sa njim. Mozda ovo izgleda kao da se puno kvari, ali jaaaako puno radi kod mene pa i nije strasno ovo sto se kvarilo.
 
Nazad
Vrh