Chat u svinjarstvu

Ja sam tako 10-12 kom uneo posebno... Kako drugačije? Imali su 2 meseca fore da ih ubace i nisu ubacili.
 
За једну кланицу сам уносио ручно бројеве бикова. Разлог зашто их нема је што са газдинства прво иду на један ХИД број па истог дана на други, кланичин. Тако да систем не види да је грло провело 120 дана на газдинству и да је одатле отишло у кланицу.
 
Šta može biti uzrok naduvenosti kod prasadi 7-8 dana starosti. Primetio sam da jedno zaostaje, a sada vidim da je naduvenog stomaka. Gliste ili nešto drugo?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Може бити то што барбула каже, погледајте да нису у питању женска прасад. А може бити узрок лоше млеко у комбинацији са ешерихијом коли или клостридијом. Енроцин 5% дати 0.3-0.4 мл по прасету пар дана. Или купити биодиар, каодиар или нешто слично томе и дати на уста да прасад прогутају.
 
Ostala prasad su u redu, samo jedno je trenutno šire nego dugačko....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Imam problem sa jednom nazimicom nikako da stane. 25-26.03 sam odbio prasiće da li smo joj vitamine prošle nedelje sam joj dao i hormon i još ništa
 
Poslednja izmena:
Требао си дати хормон 12-ти или 15-и дан после залучења ако није тражила. Сад рачунај, од давања хормона 15 дана, опет витамине вит ад3е 5 мл, вит б 10 мл и вит ц 5 мл. Појачај протеински храну и купи најјефтиније пиво од 1 литра. Сипај јој 2-3 дана да попије. Да ли је било било каквог исцедка?
 
Требао си дати хормон 12-ти или 15-и дан после залучења ако није тражила. Сад рачунај, од давања хормона 15 дана, опет витамине вит ад3е 5 мл, вит б 10 мл и вит ц 5 мл. Појачај протеински храну и купи најјефтиније пиво од 1 литра. Сипај јој 2-3 дана да попије. Да ли је било било каквог исцедка?
12 dana posle odbija sam joj i dao hormon
 

Je l ovo se odnosi na one koji nabave pa onda podnose zahtev, ili kako vec?
 
Nazad
Vrh