Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kod nas ''za vegetaciju izmedju butina,umjetno gnojivo kutina'' uree-a 39 din/kg. pakovanje 25 kg.
 
Imam ponudu za Madjarsku ureu u dzambo vrece 285e sa pederveom + 7000din za kamion da odem za njih u ZR. A Sabacku imam fco dvoriste po 265+pdv.
Madjarska bi me malo skuplje a kazu da je bolja od ruske, naj manje prasi!
 
Prilikom kupovine djubriva u dzambo vrece, jel merite prikolice na vagama pune/prazne ili kako radite? Jesu te dzambo vrece zasivene sa svih strana ? Znam da na nekima postoji dole otvor za laksi ispust, kako je reseno da se neko ne posluzi pre krajnjeg kupca?
 
To kad stigne iz fabrike u zadrugu , a da li mere zadruge kadprodaju kupcima na malo? Verovatno da, ko bi drugacije i kupio. Nisam nikada radio sa tim vrecama
 
Ja uzimam te vrece, i budu sa plombom od gore, a dole su cele. Uzimam Yara djubriva tako jer mi 10-20e/t jeftinije.
 
Jel zna neko ko od proizvodjaca ima kombinacju 20-10-30,i gde bi mogao da je kupim na kamion.I ako nema koja kombinacija je najbliza ovoj za zamenu?
 
Drugar jedan se raspitivao za cenu AN-a kazu vrlo su tanki sa zalihama. Samo na jednom mestu je pronasao zaostalo ood prosle godine. A jedan mu je rekao da ne moze da nadje nigde da poruci za svoju apoteku. Sad ne znam koliko je sve to tacno ili samo tvrde pazar dok ne vide kakve ce konacno cene biti.
 
U subotu stigo AN po ceni od 35/kg. Inace cena ide gore iz dana u dan. Rumunska Urea koju smo uzeli u Decembru za 34,10/kg trenutno je 38,8 a ruska 39,5.
 
Nazad
Vrh