Cene teladi

Znas i sam sigurno al obavezno kvalitetan starter uz milsan.ili da sam pravis sa Megy ili Patentov precalfi granule.
 
Gledao oglase ovih dana. Lepa telad na slikama pozovem pitam i cene su sledece. Telad od 130-140 kg 700e a ova manja od 110-120 650e...
 
Nakupci nude telad od 130kg za 800€. Sto je najgore, velika većina je iz Rumunije. Djurdjevic uvezao i neće da im otkupljuje ako ne kupe telad. Ovde kod nas iskustva sa tim rumunima nisu bas najbolja…
 
Bio danas do pijace u Sabcu teladi nema 3-4 kamiona sve ukupno 50 komada... cene neverovatne od 680 za sisavcad do 800 za malo vecu.
Ja ne znam sta se ovo desava sa cenom teladi.
 
Bio danas do pijace u Sabcu teladi nema 3-4 kamiona sve ukupno 50 komada... cene neverovatne od 680 za sisavcad do 800 za malo vecu.
Ja ne znam sta se ovo desava sa cenom teladi.
Najavljene su bile subvencije za zensku telad ko ostavi 100000 dinara , e sad ako to prodje , nema smisla dati tele ispod 1000eura .. Zato vecina ljudi je i ostavila telad ,bar kod mene ,i cekaju to .. Sad cemo videti ..
 
Ja ne znam sta se ovo desava sa cenom teladi.

Дешава се да телади нема јер нема крава, а ову телад коју има препродају трговци који као и сваки трговци зарачунавају дебелу маржу.

Najavljene su bile subvencije za zensku telad ko ostavi 100000 dinara , e sad ako to prodje , nema smisla dati tele ispod 1000eura ..

То ако буде биће само за женску телад која се узгаја на свом газдинству. То за продају јуница већ постоји али су правила мало тежа.
 
Nazad
Vrh