Cene teladi

Pa kod nakupaca su skuplja. Da se ne isplati verujem, jer ove godine mi je toviliste ostalo prazno. Telad musku sam svu prodao po 900 evra i sve sto ce biti do kraja ove godine je naruceno.
Zensku sam prodavao po 900evra ili 700 dinara na kile(nesto po 650). Tu je ostalo jos nesto na raspolaganju ali mislim da ce i oni otici jos uvek su pod kravama sisaju...
A muskih mislim da sam mogao prodati jos bar 200 komada.
 
Od 150-200 kg su. Potencijal imaju dobar, jer se trudim da imam dobru genetiku. I sve sa cime nisam zadovoljan ne ide na prodaju za drzanje, nego odlazi u klanicu...
 
 
8 jula stigli na farmu u karantin, 900 e placeni nisam merio moja procena oko 130 kg, svi su imali gripu, 3 edema pluca po 10 dana leceni ali su se izvukli, vakcinisani bio bos respi 4, ocisceni od parazita, lecenja nema zadnji 15 dana mislim jos jedno 15 dana u karantinu pa ih selim na farmu da bi mogao objekat da ocistim dezinfikujem i odmorim za sledecu turu
Od pocetka sano megi 35 i preko njega gebi energo kalf trojka, nije bilo proliva, ali je gripa zezala. Zadnji 15 dana su na megiju ukino sam granule. Megi 350 kg 150 kg mekinje 600 kg kukuruz
 
Druze ako zelis mogu ti dati broj zovi pitaj. Na slikama izgleda skroz korektna roba. E sada da li imaju bas tu kilazu ne znam dok ih ne vidim.
 
Nazad
Vrh