Cene teladi

Crveni holstajn i nije toliko los za tov, meni su bolji od limuzina, razlog je sto su visoki i dugi i na njih nije problem nabaciti 700-800kg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
KOja je cena za žensko simental tele, 5,5 meseci staro, odraslo uz majku i sisalo po volji, kravu nisam muzao, a i dalje sisa hahaha ???

Samo biralo da li će da pase lucerku ili livadu, kukuruz ili evo sad i mlada žita... Nisam je hvatao da joj izmerim obim grudi pa nemamm procenu težine. A dobre je genetike, zdravo se razvilo...
 
Kod nas slabo idu ženska telad.Mi smo juče prodali tele od 7 dana jedva za 200E i to zato što smo mu prodali kravu.A to tvoje jedino ako prodaš nekom domaćinu možeš nešto izvući a nakupcima je to junica i ne računa je kao tele.Bolje je kasnije osemeni i prodaj kao steonu-sve ostalo je zarada na mizeriji.Kod mene baš zaređale ženske a ne mogu sve ostaviti.
 
Ja kad sam pre par meseci prodavao muško tele na pijaci tele staro 2,5 meseca 160 kila jedva sam ga prodao po 3 evra kilo a ženski se prodavali kao alva po 3,2e tad sam prvi put u životu video da se ženska telad lakše i skuplje prodaju nego muška
 
Ja muške od 6 nedelja prodam po 380 a ženska od 300-350
Ženska imaju pedigre?Da li mogu da se matiče i ostvare kasnije subvencije na njih? Baba ovog teleta što sam kupio je uvozni Crveni Holštajn, kupljena na farmi na Zlatici kod Zrenjanina. Čovek mi je nudio i njenu mati po drugarskoj ceni od 1200 eur. ali nemam spremljene hrane, tako da nisam smeo da se usudim da kupim i kravu koja trenutno daje oko 30l mleka.
 
Ženska imaju pedigre?Da li mogu da se matiče i ostvare kasnije subvencije na njih? Baba ovog teleta što sam kupio je uvozni Crveni Holštajn, kupljena na farmi na Zlatici kod Zrenjanina. Čovek mi je nudio i njenu mati po drugarskoj ceni od 1200 eur. ali nemam spremljene hrane, tako da nisam smeo da se usudim da kupim i kravu koja trenutno daje oko 30l mleka.
Slažem se.Moje nemaju papire ali su ko lutke.
 
Šteta, ja gledam da telad imaju papire kako bih kasnije mogao da ostvarim prava na subvencije, jer treba uzeti svaku milostinju koju nudi naše Ministarstvo (protiv) poljoprivrede.
 
Šteta, ja gledam da telad imaju papire kako bih kasnije mogao da ostvarim prava na subvencije, jer treba uzeti svaku milostinju koju nudi naše Ministarstvo (protiv) poljoprivrede.
Ma slažem se ja u potpunosti sa tobom.
Ali ima i da se vode kao simentalci a da ne mogu da se očešu.Ako sin bude imao volje da ih slika,postaviću ih.
 
Nazad
Vrh