Cene junadi i gotovih bikova

Boga mi lepoo,moji 30 komada sada 400-450 kila jeli suncokretovu sacmu i 60-72 dinara i kukuru od 30-40 din + premiks i ostale zajebancije....
 
Bikovi zapeli totalno. Trazio 5.9+pdv sad 5.5+ pdv i danas ce doci neki da pogleda 5.3 + pdv. Nece niko robu na fakture. Ubi nas uvoz. Ma nek uvoze nek uniste kao sto su uradili sa mlijecnim govedarstvom i sad kukaju i otimaju se za mlijeko.
 
Pala je cena u Evropi sa 6 eura na 5 e i ispod 5 eura polutka . A i nekima je stiglo sa njihovih farmi pa kolju i od 450 kg da bi porušili cenu
 
Hrana je skupa, a zbog suse preti da je nece ni biti. Ni lucerke, ni kukuruza, a silaza i ako se radi bice totalno nekvalitetna.
 
Kako nece biti, po nekom mom poimanju stocar bi trebao posijati da ima visak hrane u normalnim uslovima, ako bude susa opet bi trebao imati dovoljno za svoje potrebe.
Ovde na forumu se cesto moze procitati kako je losa cijena zitarica zbog nedostatka stoke u drzavi i to je po meni cista nebuloza.
Kupovinu zitarica za soku smatram opravdano samo ako odredjena zitarica ne uspjeva na odredjenom geografskom podrucju, mogu proci neke manje kolicine da se sastavi do novog zita kao i koncetrovana hrana
 
Kako nece biti, po nekom mom poimanju stocar bi trebao posijati da ima visak hrane u normalnim uslovima, ako bude susa opet bi trebao imati dovoljno za svoje potrebe.
Ovde na forumu se cesto moze procitati kako je losa cijena zitarica zbog nedostatka stoke u drzavi i to je po meni cista nebuloza.
Kupovinu zitarica za soku smatram opravdano samo ako odredjena zitarica ne uspjeva na odredjenom geografskom podrucju, mogu proci neke manje kolicine da se sastavi do novog zita kao i koncetrovana hrana
E prijatelju,prošle godine na 6 jutari deteline bilo oko 800 bala a ti onda prehrani 8-10 krava koja junica i koje žensko tele.Kukuruza je bilo,pola trotonke po jutru.Posedujemo oko 20 jutari zemlje.
 
Nije bilo kiše i automatski ne raste.Tako je i kod mene, ako pokisne između košenja bude dobro pa i odlično a ako zasuši nema ni po p.hladne vode.
 
a nisu vam retke?
ti znam da si sejao prosle godine mladu a cini mi se da je i zoran
Jesam.3,5 jutra je bilo stare i 2,5 mlade.To nam se jako retko dešava da tako ostanemo bez deteline.Samo još jednom se desilo,ne mogu se setiti godine.Obično sejemo oko 4j a ove godine smo dodali još 1,5 j sudanske da nadoknadimo deficit ali ne možeš protiv Boga i prirode.To su čari našeg posla.
Inače odlično su nikle.
 
Nazad
Vrh