Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Koliko je napravio radnih sati
Moj je 87god. 9000rs nikad otvaran, na leto ga radim, moze jos da ide ali zasluzio je remont
 
Moj 97 god 4500 radnih sati,sat radi kao prvog dana. Od poslova za sve ove godine ako je uzorao 50 jutara ,samo prskalica ,rasipac,sejalica,kembridz i spartac .Zao mi da ga prodam ,zadnjih par godina nam samo vuce seme do njive i to je to,sredicu ga da se makar vozam po selu i idem na pecanje sa njim
 
Bilo je 3-4 sata sa razmacima gde su i stajali tako da je nemoguce sabrati. Sejao je 200kj godisnje a brao je po 70kj kukuruza. Tako da se verovatno nakrpilo dosta sati! Ovde je radilica kao staklo al jbg mora da se uradi kako ide sve po redu.
 
Nas 539 je 85-86, ima 10000 rc, isto motor nije otvaran, pritisak kada se ugrije padne na 0,7bara, malo teze pali zimi, nije na zub. Snagu ima ulje trosi na 150 rc, 4-5 dcl. Mislim da moze ici jos dosta do generalisanja.
 
Moj 558 je radio 5-6 godina sa 14bar kompresijom i manjom (ko benzinac). Teze palio kad je hladan, vruc na zub ali isao samo tako, cak je ostrije primao gas nego drugi sa m34.U brazdi se nije videlo da je potrosen motor.Imao je snage.

Uradih mu generalnu , nista ja tu ne primecujem da je jaci, samo lakse pali.

Ima vec posle generalne 3-4000rh.Novi satovi su smece pa malo malo pa stane

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja imao srecu sa obrtomjerom za 539, kupim neki indijac, kopija teleoptika, i evo sljaka vec 3500rc.
 
Pozdrav kolege.
Nadam se da nisam previše promašio temu, a s obzirom da je riječ o popravkama traktora, reko da priupitam ima li ko ideju gdje da nabavim blok motora od imt 549 . Hvala
 
Pogledaj kod Riste u Dijelovima. Pitaj i majstora Dacu u Hasama. Ako nemaju znace gdje ima, inace odakle si, iz kog sela?
 
Pozdrav novi ssm ovde.Posedujem imt 539 Standard 1980 godinu na kojem sam radio generalnu prošle godine 24.1 na 19000rh ko coće da veruje nek veruje ko ne ne.Menjani su samo dihtungi glave 2 puta,štelani ventili,2 puta rađena pumpa i 3 puta dizne drugo ništa.Ali uvek na 100 rh novo ulje sae 30 novi filter ulja i novi filteri goriva,u traktoru uvijek antifriz i termostat obavezno.Nakon generalne je prošlo godinu dana i odradio je 480 rh i nema greške.Sklopove sam stavio perkins orginal 100e komad,radilica nova simpson,kotor ležajevi radilice,pobjeda tešanj pumpa ulja i vode,ipm ac pumpa,autoventil ventili,klavijatura ssimpson,zaptivke cobest,remontovo sam anlaser komplet sa orhinal iskra delovima,nova korpa kvačila amrep,novo ulje i filteri,novi termostat,nov akumulator,remontovan dinamo,nova creva vode,hladnjak mi je čovek čistio i remontovo 150e mi uzo i dobro je uradio savršeno,bosch pumpu i dizne remontovaonove cevi visokog pritiska,nov grejač sve u fullll.I izašlo me 1800 e ali pritisak ulja na hladnom motoru 4,1 na leru a na gasu ide do 4,4,dok se ugreje 3,8 na leru a na gasu 4,2 i stvarno prezadovoljan sam
 
Za mene je prosto saveseno da ugrejam drzi 3.8 bara na leru. Da li je ler 700 ili 900 obrtaja?
 
Nazad
Vrh