Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Kolege kad radite te polu motore tj kad vam na masinskim obradama ubace radilicu i klipove a vi sami ili neki majstor sklapa ostatak motora sta se tu dogadja ako dodje do nekih komplikacija?
Kako se tu izjuri na kraju ko je kriv ako dodje do nekog problema?
 
Kolege kad radite te polu motore tj kad vam na masinskim obradama ubace radilicu i klipove a vi sami ili neki majstor sklapa ostatak motora sta se tu dogadja ako dodje do nekih komplikacija?
Kako se tu izjuri na kraju ko je kriv ako dodje do nekog problema?
Nama godinama obradu radi Puskas-Kula samo sklapamo resto...nismo imali problema nikada sto se tice sklopa...bilo je sa jednom bos pumpom problema...odmah je poslao bosistu i resen problem o njihovom trosku
drugar je radio generalni remont na rusu 82...nesto nije bilo u redu sa jednim klipom...Puskasovi majstori su dosli,razmontirali,odneli,uradili ,vratili nazad i upalili...o njihovom trosku
kako je kod drugih nebih znao...
 
Kanda je Puskasu doslo iz dupeta u glavu posto je imao kikseva do zla boga.Najgore je prosao jedan nas kolega sa ovog foruma kad mu je Puskas radio generalku na 577.Kod Puskasa mi se ne svidja to jer oni radilicu obradjuju ne po knjizi nego po nekoj njinoj fiks ideji uzmu klipnjace ubace lezajeve stegnu ih na propisnu kilazu izmere unutrasnji precnik rupe i onda za svaki klip posebno obradjuju kolena na radilici kao to je extra i to tako treba.Meni su to odradili na 542 tako i nikada traktor nije imao neki zavidni pritisak,a kad mi je radio na zetoru radilicu ja sam zahtevao da odrade po knjizi on se uskoprcao i kao uradice ali ne garantuju za pritisak da kucnem u drvo zekonja ima pritisak kao iz fabrike da je izasao.Sve te masinske radionice daju garanciju za njihov rad ako rade polu motor oni za taj deo posla garantuju.
 
Bas pre neki dan sam nesto pricao sa kolegom Lukom po tom pitanju i ako sam ga dobro razumeo Puskas radi komplet motore ne polusklop.
Mene interesuje sta se dogadja kada dodje do nekog problema a vise majstora ili radionica sklapalo jedan motor,kako se tu ispravlja kriva drina oko eventualnog problema i jel garantuje naka od radionica za tako sklapan motor?
 
Juce probali na kratko upaliti 549 ,hladan 4.8 bar pritisak , ali opasce to cim se ugreje ulje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Dobiješ razrađen motor ali i 1000mč kraći vek motora.
Nije to bilo u pitanju, mada verujem da bi se kasnije i to manifestvovalo
Blok mu je bio varen pa je ponovo poceo da pusta i on resi da zameni blok nakon nakon nekih 1500 sati od generalne
Kad su otvorili imali su i sta da vide, lezajevi na radilici sa premalim zazorom bili, ostecena radilica a caure na klipnjaci sa prevelikim zazorom da sve mrdaju u maloj pesnici, glava takodje je trebala da se radi zaboravio sam sta je tu bio uzrok
Uglavnom opet puna generalna
 
Bas pre neki dan sam nesto pricao sa kolegom Lukom po tom pitanju i ako sam ga dobro razumeo Puskas radi komplet motore ne polusklop.
Mene interesuje sta se dogadja kada dodje do nekog problema a vise majstora ili radionica sklapalo jedan motor,kako se tu ispravlja kriva drina oko eventualnog problema i jel garantuje naka od radionica za tako sklapan motor?
Masinske radionice ako rade polumotor i sa njihovim delovima ti daju garanciju, sad ako ti doneses tvoje delove i oni odrade polumotor ne znam dali daju garanciju sem na svoj rad.
 
Mi sa Puskasom radimo vec treca generacija... i zaista nikad problem....nama uvek radi polu sklop bez reci i motori idu pa idu..
No sto oni mere lezajeve pa bruse radilicu to je sasvim legitimno i tako se i radi.... ne retko se desava da na kutiji pise jedno a u stvarnosti je drugacije
Najbitnija stvar je zazor izmedju lezaja i radilice...dali ce prvi cilindar biti u standardu a cetvrti na 3 specijali...ili medju specijali...sasvim je nebitno...
 
Kolege kad radite te polu motore tj kad vam na masinskim obradama ubace radilicu i klipove a vi sami ili neki majstor sklapa ostatak motora sta se tu dogadja ako dodje do nekih komplikacija?
Kako se tu izjuri na kraju ko je kriv ako dodje do nekog problema?
Kod nas majstor Dule radi tako samo on već godinama radi sa Puškašom i to dosta,tako da ima garancija.
 
Zanima me kako to funkcionise jer nemam iskustva u tome.
Motor koji ja radim volim da ga bukvalno ja uradim,znaci sve od rasturanja preko pranja i sklapanja pa do samog kraja.
A bas na dosta mesta sam po terenu nailazio da se ljudi cude sto necu da na masinskoj obradi urade polusklop.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
I mi bi trebali da radimo remont na Perkins motoru. Motor je A4.248, cetiri klipa, promjer klipa 100.96. Motor nema problema sa pritiskom ulja, ali trosi ulje i gubi snagu osjetno. E sad par pitanja, da li busiti postojece hilzne, ili stavljati nove? Koje klipove, karike stubline preporucujete, da to bude nesto uredno, da se ne mora raditi generalna ponovo za 1000-1500rs. Nesto sam gledao po netu u Hrvatskoj sam nasao stublina, klip, karike oko 65€, e sad kakav je to kvalitet ne znam..
 
Dragane jel to 539? Koliko izadje za njega komplet remont motora? Ja bih trebao na mom imt -u 539 koji sam kupio novog 1997 god radim komplet remont. Nikada jos nije otvaran,al ga starac sredio u valjanju psenice,nije video da je pukla guma od vaz.filtera i tuda mu uvlacio prasinu.Pali on i sada ,radi lepo ,al trosi ulje a to me strasno nervira,pa sam hteo da ga stedim tip top
 
Dragane jel to 539? Koliko izadje za njega komplet remont motora? Ja bih trebao na mom imt -u 539 koji sam kupio novog 1997 god radim komplet remont. Nikada jos nije otvaran,al ga starac sredio u valjanju psenice,nije video da je pukla guma od vaz.filtera i tuda mu uvlacio prasinu.Pali on i sada ,radi lepo ,al trosi ulje a to me strasno nervira,pa sam hteo da ga stedim tip top
Da 539 isto kupljen nov 89god. Imao je do dan danas jako lep pritisak nikad nije ispod 3bara pao i kad celi dan seje, al kompresija na izdisaju.
I ovde prvi dihtung glave 31god.:haha:
Videcemo za neki dan koliko ce izaci sve. Nisam racunao jbg nisu to neki novci pa se ne opterecujem, sracunacu na kraju :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh