Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Cilindar:
promjer provrta :101.092 mm

Klip
promjer krune:100.300 mm

Dali su to dobre mjere??
Djelove sam naručio preka ebaya iz engleske,neznam kojje mjere bi trebale bit pa me zanima što kažete na ovo..

__________________
 
Ovo sto je Matic rekao je tacno . Pritisak ulja ima ulogu podmazivanja prvenstveno radilice (ili se vrti ili ne ) i nema veze sa kompresijom ili ti karikama uljnim i kompresionim i pohabanosti cilindara oni se podmazuju buckanjem . Ko sto kolega kaze samo da je metnu na strug bez da mere . Jedan stari majstor iz ex yu vremena koji je radio i na kombinatu i po kucama je kazao da radilica dura minimalno 2 3 generalne ako nema riseva a to je tako .
Vidis meni karike i hilzne na kolima npr. Se podmazuju jos jednom metodom. Klipnjace imaju uljne kanale koji sluze kao prskalice i ulje ide kroz radilicu klipnjacu pa prska pod pritiskom I podmazuje gornji sklop.Na traktoru to nisam primetio da ima. Bar ne na imt

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Cilindar:
promjer provrta :101.092 mm

Klip
promjer krune:100.300 mm

Dali su to dobre mjere??
Djelove sam naručio preka ebaya iz engleske,neznam kojje mjere bi trebale bit pa me zanima što kažete na ovo..

__________________
Koliko ja znam trebali bi klipovi biti 0.05 manji od cilindra.

Znam u cubiju kad sam radio motor na kolima cilindar je busen na 87 a klipovi su 86.95

Ti ces vec imati lufta 0.8mm.
Umesto pet stotih imas 8 desetih sto je po meni mnogo.

To je da ne kazem bukvalno kao da je odradio vec 1000rh i vise

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
I meni to izgleda previše lufta,zato sam i postavio pitanje..
Za djelove je pisalo da su novi,i tako izgledaju,samo zašto su tako odrađeni neznam,i još kad se uprešaju u blok,pa kad se honuju bit če još veči luft..
Baš me zanima reakcija mašinske radionice kad dođem s dijelovima..
 
Jedan stari majstor iz ex yu vremena koji je radio i na kombinatu i po kucama je kazao da radilica dura minimalno 2 3 generalne ako nema riseva a to je tako .
Tacno 100%,koliko sam samo uradio motora a radilica nije obradjivana.Kod mene 540 gura trecu generalnu i tri osvezavanja do sad a radilica na prvoj specijali,kad je prvi put radjen motor obradjena je i stavljeni novi lezajevi,ti lezajevi su i danas na traktoru.Pritisak ulja 4 hladan,vruc na leru 2.

Na 560 ovih dana treba da iscupam radilicu i da obradim,u katastrofalnom je stanju,milion dubokih riseva i gubi pritisak,kad sam menjao karike pre dve godine bilo mi tesko da skinem motor i da je sredim pa sam samo turio nove letece lezajeve ali sad sam resio da to uradim,na prvoj specijali je i ima fore do cetvrte.
 
I meni to izgleda previše lufta,zato sam i postavio pitanje..
Za djelove je pisalo da su novi,i tako izgledaju,samo zašto su tako odrađeni neznam,i još kad se uprešaju u blok,pa kad se honuju bit če još veči luft..
Baš me zanima reakcija mašinske radionice kad dođem s dijelovima..
101,092 je OK ali mera 100,300 treba da je 101,300.Mislim da je tu greska u pisanju.
 
Ako je ta kruna celo klipa onda je to moguce, jer se klipovi mere na suknjici klipa tj. dno klipa.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Nije stamparska greska,nego je greska onog ko je merio klip i pisao oglas za prodaju. Klip se nikad ne meri na kruni tj pri vrhu vec se uvek meri pri kraju,da ne kazem dnu. Klip je konusnog oblika jer se pri zagrevanju motora ta kruna zagreje i mera se koliko toliko izjednaci sa donjim delom i klip postaje pribliznog cilindricnog oblika. Ako se dobro secam(a mogu proveriti ako treba imam nov,a imam i polovan oridji perkins. Ako ga nisam bacio) klipovi su ~100.8mm.
----------------------------------------------------------------
E,kolega me preduhitrio.
 
Cilindar:
promjer provrta
promjer prirubnice
Ukupna visina
širina prirubnice
Vanjski promjer
101.092 mm
107.320 mm
227.280 mm
3.810 mm
104.204 mm

Klip:
promjer krune
visina kompresije
Ukupna visina
promjer komora
dubina komora
Promjer klipa pin


100.300 mm
69.850 mm
120.770 mm
61.470 mm
20.830 mm
34.930 mm

To su podatki sa njihove stranice..
Sad sam mjerio dno klipa i ono je oko 100.8mm..
 
Cilindar:
promjer provrta :101.092 mm

Klip
promjer krune:100.300 mm

Dali su to dobre mjere??
Djelove sam naručio preka ebaya iz engleske,neznam kojje mjere bi trebale bit pa me zanima što kažete na ovo..

__________________

Pa šta nisi pitao u toj "mašinskoj" radionici koje klipove trebaš nego si ih naručio na pamet?
I onda kad se motor sastavi i ne radi kako treba onda kaže ne valjaju dijelovi, ne valja majstor, a ono kriv gazda traktora. :sta:
 
Poslednja izmena:
Meni to tako neko da donese da sastavljam ja bih odbio. Kad produva motor na 500h bice je.o mater svoju kako mi je uradio.
Imao sam iskustvo i sa drugarom. Imao bmw samo na plin isao i palio je ocajno jer je i instalacija ocajno uradjena bila. Ja mu prepravim sve komplet i palio je maltene na zub. Posle 2 dana vozanja zove sjebo sam mu auto nece da upali u opste bolje da nisam ni dirao itd itd. Odem kod doticnog da vidim sta je ono nema varnice, komutator crko. Bez obzira sto nisam kriv ispljuva on mene po selu dok debilu nisam dokazao da je komutator. Od tad nikom nista ne popravljam samo sebi.
Meni nisu hteli u cubiju sastavljati polusklop na 558 ako ne uradim trnovanje bloka npr. Moze biti da kucista nisu idealno u osi i da slomije radilicu sto je mom kumu bilo. I naravno ko bi bio kriv nego oni sto su sastavljali.


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dijelovi nose oznaku da su za motor oznake Perkins A4.248,to je oznaka i motora na mom traktoru..Ubiti isti motor ko na IMT 577,male razlike..
Pa radionica radi uslugu obrade,naravno valjda imaju drugačiji pristup da bi kod njih uzimao dijelove ali ove dijelove sam uzeo ajmo reč pod račun,nisam imao puno izbora..

Motor čemo rastavljat sami,radionica če radit samo obradu bloka motora..
 
Doznao sam da su cilindri več obrađeni na mjeru,znači nisu "sirovi" ili kako se to več kaže da ih treba obrađivati..
Dali ima tko iskustva s takvim cilindrima za taj Perkins A4.248 ??
 
Bilo je i tu rijeci o hladjenju suhim ledom i ubacivanju u blok motora (MF traktori), imas i na youtube, pretpostavljam da ima vise informacija na netu, to bi trebali biti onda ti koji se ne obradjuju.


Evo ti za tvoj motor A4.248 na 5:50 minuti videa da stavljaju stubline sa suhim ledom

 
Ovo sa ledom je super stvar , jedino kako znam kod nas nema naci finisiranu/honovanu hiznu jedino sto se nadje je neobradjena .
 
Kad sam radio generalnu na 577 našao sam getz gotovu ali u maš. radionici nisu hteli da je ugrade

Stvarno ne razumem zasto nisu hteli i u cemu je zvrcka . Nedavno sam se raspitivao za obradu motora na par mesta pa to je da se rodi mecka . Retko ko pristaje da mu donesem blok i delove i sacekam da su uradi i oma nosim . Ako hoce to onda je uslov razno trnovanje ili ne daju garanciju da uradjeno npr ubacene hizne i honovane ? Nasa posla . Zato mi je zanimljivo ako bi nasao obradjene pa sam da ubacim , verovatno nisam seprtljaviji od ovih Holandjana .
 
Nazad
Vrh