Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikakva najverovatnije jer još uvek nije otišla ni ona od prošle godine sve stoji u hladnjačama
 
MOzda kolega za tebe. Isto kao što se znalo i prošle i preprošle godine, zna se i ove. Možda ne u dinar tačno ali otprilike se zna u kom smeru će se cena kretati. Prelistaj moje poruke od prošle godine i videćeš. A ja sam spreman da se opkladim sa tobom u litar domaćeg soka od višnje da će cena krenuti od 30 dinara +- 5
Ja bih prvi voleo da sve bude ok ali tako je kako je ukoliko se stanje ne promeni u hladnjačama ali slaba vajda. A uvek kad je slaba cena nema gajbi, nema para...
 
MOzda kolega za tebe. Isto kao što se znalo i prošle i preprošle godine, zna se i ove. Možda ne u dinar tačno ali otprilike se zna u kom smeru će se cena kretati. Prelistaj moje poruke od prošle godine i videćeš. A ja sam spreman da se opkladim sa tobom u litar domaćeg soka od višnje da će cena krenuti od 30 dinara +- 5
Ja bih prvi voleo da sve bude ok ali tako je kako je ukoliko se stanje ne promeni u hladnjačama ali slaba vajda. A uvek kad je slaba cena nema gajbi, nema para...

Slazem se, samo sto ce ta cena biti u centima, nadam se :osmeh:
 
Da, na žalost i višnja i šljiva nemaju dobre prognoze po pitanju cene. Sigurno znam da je suva šljiva ostala neprodata možda 60 posto u Blacu i okolini, a svi hladnjačari koje lično znam kukaju na višnju, jer ne mogu da pokriju troškove za višnju koja je plaćena 90 ili 100 dinara i potpuno im verujem jer sam par puta bio na nekim pregovorima oko višnje BK (ja se time ne bavim ali sam bio sa nekim poznanicima). Jednostavno cene su prošle godine bile baš muški naduvane ali će nam zato ove godine uzeti dušu. Jedino ako ne rodi najbolje pa da bude u manjku, inače ako bude dobrog roda, pa znaju da će u svakom slučaju kupiti koliko m treba, J... smo ježa i leđa sa cenom, nažalost.
 
Visnja u Merosinskom kraju slabo rodila...ja sam obisao moje i zasade ljudi koje se ozbiljno bave proizvodnjom Visnje i mogu da kazem da je kolicna oko 5 kg po stablu bez preterivanja...
 
Mislim da je cvetanje bilo ranije i da biljka nije bila spremna za cvetanje i da je to uzrok slabom rodu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh