Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod mene do sinoc otkup bio 100 dinara, od jutros 90 i kaze da ce da pada cena...
 
U Knjazevcu je otkupna cena visnje u sredu bila 100 din, a beraci su se placali 12-13 dinara. Navodno postoje pojedinacne ponude iz Zajecara gde se nudi 5-10 din vise za otkup.
 
jos sutra kupuju
110 dinara.
Malo previsoka temperatura za berbu ali sve u svemu dobra godina.
Retko se dogadjalo u mom kraju ( ja se ne secam da je ikad moglo) da se za jedan rod visanja uzme vise novca nego kada bi se prodala parcela na kojoj su te visnje.
 
Tacno pored moje kuce je odkup!
Jel mozes da mi na pm posaljes broj telefona tog otkupnog mesta. Jel to agrokooperata otkupljuje?

---------- Poruka napisana 24-06-12 u 21:37 ---------- Prethodna poruka je 23-06-12 at 18:04 ----------

kako se krece cena visnje?
u Blacu i okolini 100 din
 
Informacija koju ja imam je da je u mom kraju jos uvek otkupna cena 100 din, a cena beraca 15 din - bez hrane. Tako smo uostalom i mi dogovorili, i jedno i drugo. Jos uvek postoje ponude sa strane od 105 din po kg, ali nije svako spreman da rizikuje.
Off topic: Bilo je godina kada visnja nije bila potrebna, pa su lokalni otkupljivaci uzimali samo od onih proizvodjaca koji su im bili konstantni u periodu pre toga. Cena je bila 16 din (tj. x din i bez ikakve garancije o roku placanja), a beraci 11-12 din i isplacivali su se odmah nakon berbe. Tada su proizvodjaci molili da njihova visnja bude otkupljena, a mnogi su se tvrdo zaduzili kako bi platili berace.
Ovaj forum je bogat informacijama o tome kako treba gajiti visnju, taj posao je proizvodjacima bio jako isplativ poslednje dve godine, i konacno - u Srbiji itekako ima neobradjene obradive zemlje.
 
Mi sutra pocinjemo berbu i to je cena koju smo dogovorili. Kontaktiraj me na pm ukoliko zelis kontakt osobe koja vrsi otkup.
 
znam ja ko vrsi otkup,evo sad sam bas pitao cena je 100din. dobio sam pogresnu informaciju da je 80
 
im6987 koja je razlika izmedju losih hladnjacara koji placaju malo proizvodjacima maline i proizvodjaca visanja koji placaju 12 do 14 dinara (branja beracima po kilu visnje "malo su se bunili ali ipak je ok" i nisu organizovali barikade po ulicama) a kilo visnje se placa od 100 i 120 dinara, da li je to logicno i ispravno....? "sve se jednog dana vraca i sve se onda placa"
A sta cemo sa situacijom od pre 3 godine kada je cena visnje bila 21 dinar a branje 11 dinara!? Da li je ovo to vracanje o kom sada pricas?
 
iluzorno vam je pricati uzivajte u zasluzenim parama ove godine ....... (usput projektovana izvozna cena hladjacara na osnovu otkupne cene visnje od 100 -110 dinara posle prerade i izbijanja kostice i zamrzavanja od 1.8 eura po 1kg, utovareno u kamion ne drzi vodu..... kamioni koji vec poslati kupcima se zbog "prisustva crva" u visnji zbog i po meni neporavadanih i izmisljenih reklamacija vracaju se u srbiju, ili se trazi niza cena od kupaca da se ta roba ne vrati, ovaj podatak objasnjava zasto se u Knjazevcu i drugim mestima odjednom od juce nudi cena od 80 dinara po kg, ono sto sam pricao u mojim tekstovima o visnji i ceni ove godine pocinje da se ostvaruje, visnja polako ali sigurno dozivljava fenomen kupine od pre 5-6 godina (ili maline iz 2008 i 2009) kada joj je cena u otkupu rasla a posle toga hladjacari nisu uspeli ni troskove u izvozu da pokriju.... voleo bih da gresim ali sve "mirise na to".....zamrznuta visnja je industriski proizvod i njena cena je dostigla sve plafone industriske prerade.... a prava ekonomska kriza tek dolazi u svetu ovoga septembra mozda i pre .....neko ce ostati bez mnogo para posle ovog otkupa visnje 2012 to nisu sigurno proizvodjaci oni zadovoljno trljaju ruke ove godine...::novac::.....eto ja malo mislim i analiziram situaciju i ponavljam voleo bih da gresim....
 
Poslednja izmena:
.eto ja malo mislim

Pa eto ti mislis, dosta je. ne moramo svi :)
Nego jel bi ti to da se zenis pa se hvalis kako samo ti mislis, kako samo ti ne zaboravljas, kako si samo tii nformisan ?
Ako je tako da ne kvarim?
Nego, ajd reci meni u poverenju, necu pricati nikom, kako izgleda kalkulacija Nektara na ovoj ceni visnje, i sta je bilo pametno uraditi posto je cena ovakva?
Dati radnicima po 50 evra dnevno, a od kupaca zahtevati da smanje cenu kako bi i dogodine bog pogledao nas seljake?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh