Cena tovljenika na tržištu

Ovde je, mislim, otišla na 180din/kg.
I nestašica je tovljenika jako velika.

Međutim, ministar za trgovinu je najavio interventni uvoz svinjskog mesa radi obaranja cene mesa.
 
Da a kad je bilo viska svinjskog mesa pa je cena bila niska onda nisu intervenisali?! ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Eno po'vataše neke dole na jugu Srbije što su uvozili-švercovali polutke iz Brazila :haha:
 
2 mityoo
U pravu si to sam prvo i ja pomislio kad sam čuo danas bisera šta priča. Taj čovek je pravi licemer. Tamo se uvlači Miškoviću u d*#e samo mu cipele vire a ovde ljudima koji pošteno rade svoj posao soli pamet. Jeste li čuli šta je rekao proizvođačima mleka? To je bezobrazluk. Ako je nesposoban da nešto uradi neka lepo ode, možda neko drugi može. Meni se lično čini da je u pitanju nešto drugo a onda vredi samo ::jako_besan:: i :udri:
 
nebojsa je napisao(la):
To je bezobrazluk. Ako je nesposoban da nešto uradi neka lepo ode, možda neko drugi može. Meni se lično čini da je u pitanju nešto drugo a onda vredi samo ::jako_besan:: i :udri:

Čovek ja bih rekao uredno radi za čega je plaćen. Jbg, samo je pitanje ko ga plaća. Ali da ne idemo više u Offtopic, ipak je ovo tema o cenama svinja. I jasno je da ako dođe do uvoza da se može očekivati lagani pad cena. A uvoza će biti sigurno, lepo je čovek najavio ::lose::
 
ne bi se kladio na taj uvoz. državu nema kera za šta da ujede a ne da uvozi polutke. vidiš da su im vile došle u oči pa razmišljaju čak i o prodaji telekoma. drugo, od momenta kad reše do realizacije će proći ihahaj.treće imamo mi i neke prelevmane ili carinu na uvoz + prevoz = mnogo para
svinjari, samo drž' te cenu! kad ćete ako ne sad...
 
kod mene je danas dosao kamion iz novog sada po svinje sto se ne pamti odavno cena 150 d. dosao kamion sa prikolicom i kupio 30 kom. mozda za pola prikolice
 
Kod mene se prosle nedelje trgovalo po ceni od 170. Nema nekog velikog otkupa, jedino ljudi sto kupuju za klanje. Nema najave da ce cena ici dole, za sad!
Inace, prasad su 270-300din.
Recite mi posto su prasad u ostalim krajevima?
 
Ne bih da vas plasim ali sam cuknuo da ide na 100 i nize. Nas u Macvi razbise... :nono: ::lose::
 
Burazer je puko preko 140 000 na 60 komada, kaze odjednom su prekinuli sa traznjom a jedan ga ispalio. Predao pre neki dan po 130 din
 
Ja sam danas cuo da je ministarstvo odobrilo uvoz mesa, i da vec nekoliko dana dolazi par hladnjaca iz Slovenije punih mesa, tako da ce cena da ide i ispod 100 dinara. Koliko sam cuo od prijatelja, prvo je bilo zabranjeno, i onda je javljeno na granicu da se pusta. Danas je 7 hladnjaca preslo, a i juce...

Nije provereno, ali tako pricaju. Inace ja sam iz Novog Sada, cena je sada 120 dinara, i receno mi je da ide dole....

UZAS!!!
 
Ovde ima neka privatna klanica između Vojke i Stare Pazove, gde se već danima samo obrađuju polutke koje su uvezene iz Mađarske. ::lose::
 
Nazad
Vrh