Cena tovljenika na tržištu

Nadam se planiram da tovarim pocetak marta i da ubacim prasas
Nukleus agrar nudi 170 prasadi 25 kg 550 plus pdv a uvozna ako sam dobro razumeo 112 e minimum 600 700 kom
Uvoz ti je tako racunaj oko 10-15e jeftinije od nasih ali roba boli glava, 1100-1200gr dnevni prirast... fantazija..Uvoz vredi
I delta je isto oko 550+pdv, ja treba za kraj marta da zakazem termin za prasad..to cu pocetkom februara da ih pozovem.
 
Већ сам писао пре, нерастови су такозвани терминалци. Њихове мајке су нерастовске мајке које су тзв, елита. Њихово потомство је само за тов због изражених особина. Они се припуштају само на ф-1. Када купујете из иностранства прасе то добијате. Тако је и код нас на фармама затвореног круга које не продају прасад већ тове. Код прасади из откупа још би се могло пробрати у то сам сигуран, не води се се толико рачуна, буде ту и скоро чисте генетике.
Е сад ови свемирци,
изражене шунке и плећке а да буду дугачки и танки. Самим тим карлица је сужена и јако тешко се прасе. Меснатост на уштрб грађе, зато имају баш танке ноге. И још што шта.
 
To je i za male i za velike farme cena.
Otisla dole za 10din i nece ostati tu izgleda dw i u petak ce ici za prvu nedelju februara na jos 10din dole
 
Moje neko misljenje je da ce cena ici dole i ovaj mesec, gde je sreca da gresim
 
To niko ne zna…i ja cu imati jos malo za prodaju tako da kad budu stigli dani tova na kraju prodajem nema sta da se ceka tu
 
Nazad
Vrh