Cena tovljenika na tržištu

ja sam juče prodao debele po 120 din. novci za 7 dana. To su mi bili najbolji uslovi. Ostali su davali 110-115 din.
 
opet cene mesa idu dole i to sad kada bi po svim pravilima trebalo da bude suprotno i posle ti nesto planiraj ovde ni vidovnjaci ne mogu pomoci
 
Ovde cene svinja u klasi 130 din/kg a van klase po dogovoru, ali od 100 do 110 din/kg.
 
U utorak sam prodao 6 kom za 120 dinara za 7 dana placanje prosek bio oko 106 kg
 
moje dobre otišle za 130,al ja drugih i nemam.pa se pitam šta su to kvalitetne a šta nisu. komšijine isto dobre al se bolje snašo-140 :cao:
 
cvećka je napisao(la):
moje dobre otišle za 130,al ja drugih i nemam.pa se pitam šta su to kvalitetne a šta nisu. komšijine isto dobre al se bolje snašo-140 :cao:
A odakle si ti? Napiši da znamo iz kog si kraja! :zli:
 
imao sam i ja pre koji dan jedan turnus F1 prva klasa prosek 104 kg svinje nabildovane nemaju dlake na sebi sijaju se ko mercedes , pa niko ni da cuje za vise od 130
 
Evo i mene sa nekoliko cinjenic...
Danas u Sremu i Macvi : prasad 250 do 300
svinje tov 150-160
cena sojine sacme u rastu,
cena kukuruza u rastu,
cena psenice u padu...
U poslednja dva meseca ostvljeno (osemnjeno) 40% vise nazimica nego u januaru-febraru
Uprava za veterinu izjavljuje (poznati razlog) zabrenjen uvoz svinja i sv.mesa.
U nedelju isti izjavljuju da predhodno vazi za uvoz iz Brazila i Meksika... Farmeri nek vam je bog u pomoci...!
 
Iznenadices se, pored Nedeljkovica, Zivka iz Obrenovaca Zvonka Golubinci ....i Djurdjevic iz Pecinaca , naravno na teritoriji Macve i zapadnog Srema( Lacarak, Martinci...Kuzmin..Visnjicevo :bravo:)
 
E pre neki dan sam tovario Djurdjevicu. Javljam koja je cena kad stignu novci.
 
Sad je već bolje.Kakav je to nakupac kod vas u Beočinu, uzme pun kamion svinja i neće da plati. Komšija mu prodao i sad je morao da ide preko suda da bi naplatio. :udri:
 
Nazad
Vrh