Cena tovljenika na tržištu

Sofija ima odlicnu cenu ali zateze sa placanjem. Nedeljkovic je siguran za placanje ali pare mesec dana.
 
Strategiju masna cena pa kasnjenje sve vise i vise je primenio jedan nas lokalni nakupac pre 20+ godina. Poslednja tura ljudi nikada nije dobila novce. Da li je realno da nakupac plati vise od mesara?
 
Kod mene se tovari po 185 a danas cujem 190 i u porastu jos. Moje jos nisam prodao. Kalkulisem jos a psiholoska granica 200.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
A opali nas suša tek ce dogodine biti skupe svinje

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Nisam bas optimista.Ubise cenu jecma,kukuruz pao.Sad ce masa letaca poceti hraniti svinje.Kad to stigne,bice veselja.Ja pre tipujem na povecanu potraznju za prasicima,kao uzrocno posledicna veza za prethodno napisano.Sto se tice suse,jos je rano prognozirati,ali sasvim sigurno da susa kod nas ne moze uticati na svetsku cenu.Ako kod nas i bude nedaj Boze susa,mozemo samo izgubiti postojeca trzista,sto ce sa povecanim brojem tovljenika,dovesti do nove katastrofe.Daj Boze da suse ne bude,da se zadrze postojeca trzista.Cene zitarica da se stabilizuju.To nam je jedina sansa.
 
Znaci da se povecaju cene zitarica,da ne bude suse i da se ne gaje svinje u vecem obimu,da bi im cena ostala 200+.Tj da bi zaradili ovi sto ih sada imaju.
'Nece da moze" .Ovo je godina za zaradu onima koji su ostavili krmace i imali sta da utove ili da kupe.Ciklican proces.Sad se tako potrefilo,kao i malinaraima pre 2 godine.
Ovi sto ce pocupati malinu i kupinu moraju se necim baviti.Kad su sadili malinu svinje u klasi su bile 120-140 din.A sad su 200+.
Zakljucak sledi....
 
Kada cena padne na 90din, i odjednom stane otkup zbog prepunih hladnjača, vladari kažu "tražimo rešenje da izvezemo po boljoj ceni da nam se ne zatre stočni fond"
Kad cena ode na 200, za čas nađu rešenje. Uvezu polutku i odjednom niko ne otkupljuje. Kako god okreneš, proizvođaču du*e od pozadi zato ne skidaj gaće dok ne vidiš vodu

200 je cena lepa, ali ne zaboravite da je to prase za tov plaćano skoro 100€ . U mom kraju nema neke količine a prekupci i dalje vaćare na 160-170.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce smo prodali jedno svinjce 180kg dali po 170din i to jedva

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh