Cena tovljenika na tržištu

Sofija kod nas kupuje po 190 din/kg za nedeljkovica.
 
Ljudi SRECNA NOVA GODINA i da opstanemo pored predstojeceg nam uvoza mesa, inace cemo da se druzimo u drugim temama npr. ribizla...sumska jagoda...a da zaboravih kikiriki itd...
 
Kod nas jedan lokalni nakupac do pre 4-5 dana placao 160 din, danas cujem da placa 180 din pare na vagi ili 190 din pare za 3 nedelje...
I kod mene je odprilike ta cena 180-190din i po prici ta cena ce otprilike ostati neko vreme. Koliko sam razumeo ovo sa carinom konkurencija tamo vamo ... Ali nece samo oboriti cenu svinja vec i ratarske proizvode... A najvise ce nagrabusiti povrtari . Mi stocari smo unisteni te unisteni.
 
To moze da ima racuna samo onaj sto pabirci kukuruz,il se posteno izlaze opasnosti da ga ne uhvate kad bere.:osmeh:
 
SRECNA NOVA

Ja dans pogodio za 9 januar 15 - 20 komada po 185+PDV, i redovni papiri za subvencije pare za 10 dana.

Koja je cena prasica?
 
Meeni stizu oko 1 marta. Ostaje mi samo da se molim Svevisnjem.
Ako bude i 180 din bicu zadovoljan. Kako je krenulo.
 
Koliko kg koncentrata pojede jedna svinja u tovu do 100 kg mase ako je potrebno za tov jedne svinje 20% sojne sacme, 60% kukuruza, 20% jecma ili psenice i 3 kg Aminogolda? Sto bi cinilo 100 kg koncentrata.
 
Pitao bi i tebe @Janosh a i druge bez ikakve ljutnje, ne zelim pogresno da budem shvacen. Kako mozes onda biti zadovoljan sa cenom od 180 dinara?
Pa kad se tu racuna i prase koje si mogao prodati po najmanje 4000 din pa veterinarski poslovi pa struja, cisto sumnjam da je moguce novac koji se ulaze da se izvuce. Ne racunajuci muku i rad!
 
Sve ukupno! Podrazumeva se da kad su prasad hrane se sa drugom vrstom koncentrata!
Pre 6 - 7 godina kad sam i ja tovio mislim da u proseku su pojeli skoro 400 kg za 5.5 do 6 meseci.
 
Ja prasad kupujem obicno oko 20 kg tezine, nekad i manje zavisi kako kad... Konverzija mi se u proseku krece oko 3 kg za 1 kg prirasta, nekad i manje sve zavisi kakvu robu kupim...
 
Nazad
Vrh