Cena tovljenika na tržištu

u sredu prodao 10 komada po 150 dinara/kg, isplata odmah (tj danas uplaceno)
 
Danas dolazio klanicar kod komsije i nudi mu 145din. pare na vagi, gde ovo sve vodi pre deset dana 160din sad ih niko nece a ja zavrsavam jos jedno cekaliste za krmace:sta:
 
Malo medijska kampanja o "jeftinijoj soji"....malo nerealno niska cena kukuruza...sve to dovodi do isforsirano nize cene zive stoke, a cena mesa je 550 din/ kg za svinjski but i nece biti niza
smem da se kladim..., jer sve je ovo exttra ambijent za lov u mutnom
 
Malo medijska kampanja o "jeftinijoj soji"....malo nerealno niska cena kukuruza...sve to dovodi do isforsirano nize cene zive stoke, a cena mesa je 550 din/ kg za svinjski but i nece biti niza
smem da se kladim..., jer sve je ovo exttra ambijent za lov u mutnom
Da ponovim sto sam napisao u drugoj temi
Ružica Đ. i Beba P su prodali akcije Sojaproteina nekoj Indijskoj firmi i nece vise imati monopol na nasem trzistu pa je drzava odmah ukinula carinu na uvoz ( do tada niko Ziv nije mogao uvesti kg sojine sacme samo oni )
Sofija placala 145 din medjutim kaze da ce sledeci utovar biti 140 din /kg
 
Poslednja izmena:
level3 ne znam o kojoj jeftinoj soji pricas kod mene u okolini nema nista ispod 50dinkg, ako mislis o onoj sto je ministar obecao nista od toga, jer on ni nezna da ta njegova cena od 38dinkg ne postoji pogotovo za nas obicne smrtnike, ali bitno je da ce sigurno oboriti cenu zive vage a maloprodaja i krajnji korisnik to nece osetiti jer cena ne spada ispod 500dinkg buta.
 
level3 ne znam o kojoj jeftinoj soji pricas kod mene u okolini nema nista ispod 50dinkg, ako mislis o onoj sto je ministar obecao nista od toga, jer on ni nezna da ta njegova cena od 38dinkg ne postoji pogotovo za nas obicne smrtnike, ali bitno je da ce sigurno oboriti cenu zive vage a maloprodaja i krajnji korisnik to nece osetiti jer cena ne spada ispod 500dinkg buta.

Ako si pazljivo citao upravo sam naglasio "jeftiniju soju" i apsolutno se slazem sa tobom
 
Nedeljković Šašinci 155 din/kg ::novac:: mesec dana (nekad ::novac:: budu i dva meseca)
Inace uvozi svinje iz Makedonije

---------- Poruka napisana 21-10-11 u 08:15 ---------- Prethodna poruka je 18-10-11 at 19:00 ----------

Kad ,,ono"opet ja
( ovde izgleda da samo mene interesuje cena tovljenika, ili ih niko nema i ne prodaje)
Po svoj prilici cena ce ponovo ici gore jer je potraznja povecana a tovljenika nesto bas i nema toliko
 

---------- Poruka napisana 21-10-11 u 08:15 ---------- Prethodna poruka je 18-10-11 at 19:00 ----------

Kad ,,ono"opet ja
( ovde izgleda da samo mene interesuje cena tovljenika, ili ih niko nema i ne prodaje)
Po svoj prilici cena ce ponovo ici gore jer je potraznja povecana a tovljenika nesto bas i nema toliko
Kod nas svi kukaju kako ce ici dole,cak je i lokalna klanica spustila otkupnu cenu.
 
Lokalna mesara iz Stare pazove od od juce placa 145....navodno opet velika ponuda...kazu ici ce jos dole..
nadam se da nisu u pravu!
 
ice dole i to dosrta nazalost uvoze svinje iz makedonije i jos odnekud i to zive po ceni od 120 dinara naj.....li smo
 
Nazad
Vrh