Cena Suncokreta rod 2018

Danas je u emisiji za polj. gostovao resorni ministar i nalupao se gluposti o nemogucnosti povecanja subvencija, svinjarima koji nisu fer jer se nisu oglasavali kad su svinji bili 200 dinara, teskocama oko smanjenja cene dizela sto znaci da od toga verovatno nece biti nista, a vrhunac izjava citiram.... U Rumuniji je suncokret 270E tona, ali nasi seljaci treba da znaju da je to cena za suncokret koji je ociscen od svih prlmesa... Sta reci? Kao da nama placaju sa sve djubretom?? Vidjao sam na nekim otkupnim mestima da uzorak istresu na sto i prebiraju ga kao pasulj.
 
Danas je u emisiji za polj. gostovao resorni ministar i nalupao se gluposti o nemogucnosti povecanja subvencija, svinjarima koji nisu fer jer se nisu oglasavali kad su svinji bili 200 dinara, teskocama oko smanjenja cene dizela sto znaci da od toga verovatno nece biti nista, a vrhunac izjava citiram.... U Rumuniji je suncokret 270E tona, ali nasi seljaci treba da znaju da je to cena za suncokret koji je ociscen od svih prlmesa... Sta reci? Kao da nama placaju sa sve djubretom?? Vidjao sam na nekim otkupnim mestima da uzorak istresu na sto i prebiraju ga kao pasulj.


Sve smo culi i videli,uzas!

Cilj je im da nas uniste i to je to, ostace jos ovi sa preko 400-500ha+ a mi svi ispod oticecmo u p.m.
 
Ma goni gona,nego nema onog poštenog i kako su govorili ,,dobar momak iz poštene porodice'' gosn debeli.
Na forumu ga nema odavno, nadrndo se zbog kritika, a nesto ga nema ni u javnosti. Mozda vise nije podoban. Voleo bi da cujem kako se njegova zadruga uklapa u ove cene. Sto se tice cene suncokreta cujem da je na jednom mestu isplaceno 30.5 kao konacna cena.
 
Da napravimo rezime, otkupne cene naših proizvoda su niže od tržišnih a na tržištu poljoprivrednici iz inostranstva imaju subvencije 300-600 evra po hektaru. Jedini u Evropi nemamo subvencionisan dizel za poljoprivredu. Nema više o čemu da se razgovara.
 
Da napravimo rezime, otkupne cene naših proizvoda su niže od tržišnih a na tržištu poljoprivrednici iz inostranstva imaju subvencije 300-600 evra po hektaru. Jedini u Evropi nemamo subvencionisan dizel za poljoprivredu. Nema više o čemu da se razgovara.


Ali ćemo jednog dana potomcima moći da se pohvalimo,da su svi putevi ,beograd na vodi helikopteri, avioni, pomoć kosovu i rep.srpskoj ... ,finansirani od naših para.Nije to mala stvar :haha:
 
Reci ce vam za to da nije od vasih to jest nasi para sagradjeno,i nema veze da li smo neunistivi al ko ce duze izdrzati mi poljoprivrednici ili tajfuni i tasna masna biznismeni.Koji nam kroje kapu.MK komerc salje svojim koperantima da je konacna cena 28 dinara,manje nego sto je viktorija najavila za konacnu cenu.Ovu informaciju sam saznao od prijatelja koji je njihov koperant.DA Kanacki nisam na vreme procitao tvoju poruku,al je tako kako su ti rekli.
 
Po onoj uzrecici narodu treba samo hleba i igara. Trenutno to ima i svi zadovoljni i narod i vlast, a mi paori takodje upleteni u jedan rijaliti koji ce trajati godinama.
 
Nazad
Vrh