Cena suncokreta 2024

Па било је да је цена сунцокрета пала на 170е/т и када су људе престали да га сеју после 2 године је скочила на 520е/т.
 
Што тањирача, покосите, у пресу за хладно цеђено уље и мешати са дизелом. Остаци се искористе у исхрани животиња.
 
Nemam u čega sem u kombajn da sipam bio dizel a na površinu koju imam pod suncokretom bio bi miran godinama.
Definitivno mu dižem spomenik na jesen, **greška i suncokret.
 
Штета, овде користимо уље од соје и сунцокрета кад смо танки са горивом. Осети се кад мало претерају са мешавином.
 
Takodje dogodine mozda ni jutro a mozda i neka jako mala povrsina gde bas moram... Druga godina za redom da mi je popadao, cena nikakva...
 
Ko nije bio zadovoljan sa 73 dinara onda ne znam sta da kazem, a drugo sta je taj Jaksic do sada uradio na bilo kojim protestima ili pregovorima. Sigurno da niko nije zadovoljan sa 40 dinara. Na razgovoru u nasem udruzenju bilo je dogovora da se trazi pocetna cena 55 dinara pa da se kroz pregovore ostvari neka prihvatljiva cena. Sve je to bilo pre desetak dana kada je suncokret i obecavao neki rod. Sada kako izgleda vecina njiva ce imati do 2t po ha tako da je i ta cena malo.
 
55bafdf3e2706337ca17fd1e96f99b65.jpg



Ne treba ga sejati dok ne bude cena poznata pre setve


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh