Cena Suncokreta 2019

Ovamo kukate kako niste duzni nikome, zadrugama, bankama, a vi se sa oprostanjem je*ete za 2 din, sta ce vam i tih 2 dana vise kad niste nikome duzni, neka daju tih 2din vise nama koji smo duzni. I ne razumem tog ratara koji nije duzan u danasnje vreme u ovoj drzavi, gde su visoke cene repromaterijala, aredne, nafte a nase niske cene, kukuruz 15din, suncokret 30,soja 38, psenica 18din. Onda nemojte kukati za subvencije.

Pozdrav, I srecna Vam nova 2020-ta!;)
 
Menja se teza i to je nezrelo za zrelog coveka!
Uostalom toliko nezrelo da ste neki od vas navikli da zivite od ledja drugih.
Kao i neplacanje nekih poreskih racuna koji su dostigli neki uzasan maksimum cekajuci da vam neko oprosti dugovanja a pritom u pravnoj drzavi zavrsili bi ste na ulici, dok su neki redovno platili, tako i sa cenama poljo. proizvoda.
Znaci vama koji ste zaduzeni do guse vise a ovim drugima manje jer to je pravi nacin i pravda!
Ne, ne, ne, ne ide to tako u naormalnoj drzavi i zato i jesmo tu gde smo jer ne postujete pravu vrednost zivota vec zivite ( ne svi svakako) u lazima i prevarama jer tu ste navikli da se najbolje snalazite!
Svaka vama cast ! Ziveli!
 
Poslednja izmena:
Menja se teza i to je nezrelo za zrelog coveka!
Uostalom toliko nezrelo da ste neki od vas navikli da zivite od ledja drugih.
Kao i neplacanje nekih poreskih racuna koji su dostigli neki uzasan maksimum cekajuci da vam neko oprosti dugovanja a pritom u pravnoj drzavi zavrsili bi ste na ulici, dok su neki redovno platili, tako i sa cenama poljo. proizvoda.
Znaci vama koji ste zaduzeni do guse vise a ovim drugima manje jer to je pravi nacin i pravda!
Ne, ne, ne, ne ide to tako u naormalnoj drzavi i zato i jesmo tu gde smo jer ne postujete pravu vrednost zivota vec zivite ( ne svi svakako) u lazima i prevarama jer tu ste navikli da se najbolje snalazite!
Svaka vama cast ! Ziveli!

Ako sam rekao da smo duzni to ne znaci da ne placamo porez i ostale dazbine.
Hoces reci da ti nemas nijedan kredit iza sebe?
Obradjujem oko 300ha zemlje i tovim oko 60-70junadi godisnje, uvek imam u tovu tu kolicinu, mehanizaciju obnavljam svakih 5godina, prosle godine uzimao sam nov kombajn i hocu da kazem da bez kredita to ne bih mogao da finansiram nikada. Svake godine povecavamo povrsinu barem za 15-20ha.

Neko mozda nece priznati ovde ali ja sam iskren ali bez kredita ne moze se funkcionisati u poljoprivredi kao i u ostalim granama.Jedino ako imas neku dedu,baku preko pa da te oni guraju malo ali velike su pare sada u poljoprivredi tako da ni oni ne bi mogli.

P.S. Secam se 2017 godine kukao si na DKC kukuruze samo tako (izgledalo kao da nece roditi ni 100kg/kj) kad na kraju imao si rod preko 3000kg(ako se dobro secam).
 
@totalni offtopic
Realno,kredit ne mozes uzeti,ako nemas iza dobru poledjinu.
Ako si golisav,tada ili ides u ambis ili prodjes,a taj prolazak je cista lutrija i nismo svi iste srece.
 
Ja sam hteo prosle godine da ga smanjim duplo,ali nije nikla uljana repica,tako da je opet zauzeo 40% proizvodnje
 
Pošto u našem ataru slabo uspeva soja, realnost nas tera da sejemo suncokret. Posle suncokreta većina seje pšenicu. Tako da hoćemo nećemo te kulture sejemo. Kako kada ove kulture zajedno zauzimaju više od polovine atara u našem selu.
 
Da nije toliko losa cena ja bih ga mozda sejao i vise. Jer mi se vrlo dobro pokazao u jednom delu gde malo losije radja kukuruz kad je susa. 2017 u tom delu suncokret od 1,3 do 1,8t/ha a kukuruz od 1,5t do 3t/ha
 
Ako sam rekao da smo duzni to ne znaci da ne placamo porez i ostale dazbine.
Hoces reci da ti nemas nijedan kredit iza sebe?
Obradjujem oko 300ha zemlje i tovim oko 60-70junadi godisnje, uvek imam u tovu tu kolicinu, mehanizaciju obnavljam svakih 5godina, prosle godine uzimao sam nov kombajn i hocu da kazem da bez kredita to ne bih mogao da finansiram nikada. Svake godine povecavamo povrsinu barem za 15-20ha.

Neko mozda nece priznati ovde ali ja sam iskren ali bez kredita ne moze se funkcionisati u poljoprivredi kao i u ostalim granama.Jedino ako imas neku dedu,baku preko pa da te oni guraju malo ali velike su pare sada u poljoprivredi tako da ni oni ne bi mogli.

P.S. Secam se 2017 godine kukao si na DKC kukuruze samo tako (izgledalo kao da nece roditi ni 100kg/kj) kad na kraju imao si rod preko 3000kg(ako se dobro secam).
Aj polako iz pocetka pitanje po pitanje ukratko da ti odgovorim.
Tako je iza sebe ni jedan kredit nemam vise od 10 god. Jednom onaj od 80.000 din. taj poljoprivredni da li 2006-7 i nikad vise.
Drugo, vidis, ja mnogo manje radim od tebe samo nekih 100 ha i obnavljam s vremena na vreme i ja mehanizaciju ali samo u granicama gotovog novca sto znaci da nikako ne zelim ni da pomislim da ulazim u usranom kreditu.
Trece, na zalost nemam ni baku ni dedu ni nikoga bliznjeg koji bi bacao novac u bunar. Doduse po selu ima i takvih jer verovatno znas da ima mnogo porodica preko. Ja nisam te srece i iskljucivo od ove poljoprivrede zivim sa porodicom.
Kad budes stigao to toga a mislim da nikad neces, da na kraju god. pokupis sav rod i da nikom nisi ni din. duzan onda mozemo u dalju diskusiju. O, da, shvati da ni to nije danas u poljoprivredi bajno jer odmah nakon zavrsene godine pocinje igranka iz nova sa gotovim novcem za sledecu god.
Cetvrto, povecavam i ja svake godine povrsinu ali samo sa par ha.
Peto, moram ti reci da si se malo izgubio i lupetas sto se tice DKC hibrida. Imao sam dosta parcela koje nisu rodile vise od 180 kg/kj i jednu samo od 3 kj koja je dala 2700 kg/kj. Dakle ne secas se a napadas i takve ljude u zadnjih godina lako odbacujem od sebe sto dalje. Verovatno iz razloga sto starim i lakse mi je bez ikakvog titranja bez dileme. Obraz treba sacuvati!
 
Пеет колико је ту посто закуп а колико твоја земља ако си рад да одговориш,ако ниси није разумећу
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam ti dosta toga vec izneo, ne bi bas da ulazim u inventar imovine. Svakako zivot je takav da svako nornalan tezi ka tome da ima vise i tesko je reci gde je tu granica.
 
Nije sarkazam, da bi dosao do te faze gde se svi u kuci bave iskljucivo poljoprivredom i od toga zive i rade i pri tom nemaju kredita i drugih dugova ima covek da se u*ere u gace od rada 116 puta
 
Nazad
Vrh