Cena Suncokreta 2019

Stvarno je bezveze gledati da neki dobijaju 33 a neki 30-31... Zasto nije npr ministar izasao i rekao konacnu cenu i da svi plate po toj. Kao sto je vec najavio da: "Već sada mogu da najavim da će iduće godine cena suncokreta bez PDV-a biti 35 dinara. To je cena koja se predviđa zbog kretanja na tržištu".... Ili idu izbori ili mu dodje isto kao i sa cenom junadi stano spominje 2.2e/kg a komsija skoro prodao i jedva dobio 1.9e/kg...
Nije poenta smanjiti povrsine pod suncokretom, kad oni mogu na ostale kulture da nam spuste cenu i opet lose po nas.
 
@ nedeljkosavic012
A ti nemas zaduzenje pa eto ti izvuko po 32!
Odakle sve tako po neki biser se pojavi pa prosvetli ostale vise ne znam!
Znam hrpu ljudih koji nemaju zaduzenja a nisu bar za sad dogurali vecu cenu od 30.
Vise to smrdi na alavog otkupljivaca koji proceni da lako moze nasamariti koperante.
 
@ nedeljkosavic012
A ti nemas zaduzenje pa eto ti izvuko po 32!
Odakle sve tako po neki biser se pojavi pa prosvetli ostale vise ne znam!
Znam hrpu ljudih koji nemaju zaduzenja a nisu bar za sad dogurali vecu cenu od 30.
Vise to smrdi na alavog otkupljivaca koji proceni da lako moze nasamariti koperante.
Hvala na pitanju,nemam zaduženja. I to mi daje mogućnost da suncokret nosim kod koga hoću,odnosno ko mi da više, bilo po visini cene ili mogućnost da suncokret bude tel-kel do10% vlage. Svaki od njih zna koliko je robe dao na paritet i sa kojom količinom raspolaže unapred, i što bi platio 1 din više kad robu moraš da mu doneses, biseru moj...
 
Ta razlika je kod otkupljivaca i nigde vise, neki smatraju da se sve brzo zaboravlja i sisaju! A neki misle i za sutrasnju saradnju ce trebamo jedani drugima. Ima malo i do kolicine robe pa tako se formira i cena-doplata.
 
Hvala na pitanju,nemam zaduženja. I to mi daje mogućnost da suncokret nosim kod koga hoću,odnosno ko mi da više, bilo po visini cene ili mogućnost da suncokret bude tel-kel do10% vlage. Svaki od njih zna koliko je robe dao na paritet i sa kojom količinom raspolaže unapred, i što bi platio 1 din više kad robu moraš da mu doneses, biseru moj...
Nema to veze, meni je 50t bilo pod zaduzenjem, i sve sto je bilo za odbitak delili smo na pola, recimo primese sam gurao do 7-8 vlaga je bila ok. Taj odbitak sto smo delili uplati mi na ruke. Dogovor je napravljen pre nego sto sam uzeo seme al u principu svake godine radimo isto tako da samo potvrdimo vec ustaljenu praksu.
 
Ima tu još jedna zanimljiva zackoljica, prvi otkupljivac sa kojim sam pregovarao nije hteo da napravi nikakav ustupak jer nije hteo da ulazi u sukob sa ljudima kojima je dao robu na razduzenje, glupo bi bilo da meni da 2 din više a kooperante sa kojima sarađuje sigurno bi izgubio kada bi se čulo da je meni ili bilo kome drugom dao nešto više. Njegova priča je imam 4500 tona sigurnih, tvojih 220 mi ne znači previše, ipak je naj veća para na zaduženje. Ja otišao kod drugog i dobio bolju cenu, ja ne prosipam pamet, tako je bilo ove godine, sledeće videćemo
 
Pa sta Ima veze zaduzenje... Ja bio zaduzen u jednoj firmi, robu predao I prodao drugoj I trecoj...
 
Hvala na pitanju,nemam zaduženja. I to mi daje mogućnost da suncokret nosim kod koga hoću,odnosno ko mi da više, bilo po visini cene ili mogućnost da suncokret bude tel-kel do10% vlage. Svaki od njih zna koliko je robe dao na paritet i sa kojom količinom raspolaže unapred, i što bi platio 1 din više kad robu moraš da mu doneses, biseru moj...
Ti pametujes i tvrdis nesto sto nema smisla! Ne razumes da ako par otkupljivaca u okolini gde zivis imaju dogovor oko cene ti si jednostavno puko, bez obzira imas li zaduzenja ili ne.
Dakle nema to nikakve veze. Mogao sam birati par otkupljivaca jer zaduzenja hvala Bogu nemam bar u zadnjih
10 god ni prema bankama ni prema otkupljivacima ali eto na zalost za sad jos sam na ceni od 30 din.
Tako da nemoj iznositi neke nezrele price. (Biseru)😀👍
 
Немаш задужења ни дуга а кукаш и незадовољан си што си наплатио 30дин. још ти и смета што је неко боље прошао
 
Po tvome misljenju treba neko ko nema duga manje da mu se plaća rad ... ili ja nisam razumeo sta si hteo reći? Valjda svi treba da zarađujemo bez obzira zaduzeni kod banke ili zadruge ili bez duga.
 
Не напротив, свима желим да продају и прођу што боље ,али то је у сваком послу као и у животу не могуће.Онај ко нема дуга значи да реално није угрожен .Шта да кажу они што се задужују, дал на овај или онај начин јел другог избора немају. Не треба да нам смета што је неко боље прошао од нас то је суштина приче.
 
Ti pametujes i tvrdis nesto sto nema smisla! Ne razumes da ako par otkupljivaca u okolini gde zivis imaju dogovor oko cene ti si jednostavno puko, bez obzira imas li zaduzenja ili ne.
Dakle nema to nikakve veze. Mogao sam birati par otkupljivaca jer zaduzenja hvala Bogu nemam bar u zadnjih
10 god ni prema bankama ni prema otkupljivacima ali eto na zalost za sad jos sam na ceni od 30 din.
Tako da nemoj iznositi neke nezrele price. (Biseru)😀👍
Majstore, suncokret sam dao Rajicu u Bavaniste, Stevanović nije hteo nikakvu nagodbu, evo ti sada činjenice ,nema tu nikakvog pametovanja. Sebe smatram ozbiljnim čovekom a tvoje mišljenje o meni me ne interesuje i neću da ga čitam bez da odgovorim na isto. Ovo je moj slucaj i ja sam ga izneo, eto vidis kako se ponasaju otkupljivaci blize tvom kraju nego mom. I na kraju nauči da komuniciras, odgovor na iznošenje činjenica nije reći za nekog da je biser, da se pravi pametan, prosipa mudrosti...
 
Nisam nigde ni izneo da mi smeta sto se neko izborio za bolju cenu, vec naprotiv smeta mi to sto i ja proizvodim isto kao i bilo koj drugi proizvodjac a otkupljivaci uz neciju dozvolu mogu se igrati sa nama kako god hoce.
Smeta ti komunikacija a prvo si se tapsao po ramenu uz losu i neistinitu cinjenicu da ako nemas zaduzenje onda mozes se izboriti za bolju cenu, sto apsolutno nije tacno.
Jel ti je sad malo jasnije?!
A posle se pojavi drugi biser koji napada te bez zaduzenja jer navodno podrazumeva se da oni bi trebali naplatiti manje jer vidis, imaju, jel da?!
Malo vise prst na celu pre nego sto lupate po tastaturi svakakvih cinjenica, da se ne izrazim drugacije!
 
Теби и цео свет да се пружи на длану ти би опет кукао и нашао би разлог за незадовољство,то је твој поглед и твој избор...
 
Nazad
Vrh