Cena Suncokreta 2019

Hoce li deda mraz doneti razliku u ceni??
 
Zavrsio sa jednima po 33,5 din ,a drugi su dali 32 pa jos cekam da vidim hoce li biti nesto ili zavrsavamo saradnju sto se suncokreta tice.
 
32 i 32.5 za gazdinstva koja nisu u pdv. 32.80 za gazdinstvo koje je u pdv. Ali tu sam cenu dogovorio pre zetve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
https://agroinfotel.net/cene-na-berzi/manje-njiva-pod-psenicom-u-eu-cena-uljane-repice-raste/
suncokret 350,00 evra/t
Bugarska – Uz prosečan prinos od 2,4 tone po hektaru postignuto je u žetvi 2 miliona tona. To je manje od očekivanog i cena suncokretovog zrna raste.
Crnomorski region
Raste tražnja za uljem od suncokreta i prerađivači već zaključuju ugovore za februar i mart 2020. godine. Cene rastu za 10 – 20% na godišnjem nivou.

Kod nas je akontaciona cena bila 30din. i izgleda da je to i konačna.
 
Sledeće godine kod mene će biti oko 10kj suncokreta i to samo zato što mi je ostalo semena od ove godine....posle toga dugo neće u moje njive .
 
Očigledno ako je neko platio 33 a neko 30, neko je nekoga zajebao, menjajte otkupljivace,ili su oni prezaduzeni u semenu i đubrivu kod uljarica, pa su ih odrali. Ili ste vi zaduženi kod tih otkupljivaca pa su oni odrali vas. Ja naplatio sve po 32
 
Nazad
Vrh