Cena Suncokreta 2019

20ha 7600E, a mi 800. Pa ti budi konkurentan. Ne znam samo odakle im te pare da toliko daju.
 
Tamo nadlezni manje prisvajaju, a vise dele. Ovde je obrnuto, a ide ka totalnoj destrukciji koliko ja vidim, urusice sve institucije, samo da otmu za sebe pare. repa. pare pare......
 
20ha 7600E, a mi 800. Pa ti budi konkurentan. Ne znam samo odakle im te pare da toliko daju.

Dugo je proizvodnja kod nas suncokreta bila u padu, sad zbog subvencije su mnogi poceli da opet seju. Iskreno i ja ne razumem ekonomsku isplatlivost da se da tolike subvencije umesto da se uveze nesto sto nismo bas nesto konkurentni po prinose u sporedbu sa vama i Bugarima..
Ali sta znam, videcemo do kad ce da ovo traje
 
A obavezno kod nekog snimaju koji radi maltene 500 hektara,taman posla da snimaju kod paora koji radi ispod 100 hektara,Belarus,Imt,Rakovica,i prikljucne masine od 20 godina su ruglo za kameru i salju ''laznu'' sliku stanja paora u drzavi.I taj vlasnik je priznao da mu nije 50% subvencija tesko bi kupio to sto ima,a pola od malih paora ne moze iskoristiti te subvencije jer imaju neka dugovanja drzavi,bilo pio,navodnjavanje itd.Sta znaci njemu sa 500 hektara da daje 100 hiljada godisnje drzavi ?,smejurija.
 
Kakvo je trenutno stanje u drzavi po pitanju poljoprivrede i sta nam sve rade ja da sam na Dusanovom mestu ne bi kacio taj snimak da ga ljudi vide, odnosno nikad ne bi ni krocili u moje dvoriste, a ako bi im dozvolio ulaz onda bi najebali uz niz postavljenih pitanja na kojima ne bi se nikad snasli da daju odgovore.
No, svako svoje zna!
 
**greška nebi,da si ti uzeo tolike novce od njih,nije predsednik opštine onako na slepo banuo baš kod ovog derana bogatog,a cenim koliko je mlad da ni sline još ne zna izduvati valjano.
E tako ,za cocija ,eto gdi su naše pare ,ne stignu sve do beograda ,ima podobnih i u voši.
I da falijo je samo bucek da bude kompletna ekipa.
Što mu nije pokazao bikove što tovi.
 
Zna on da je glup i da nista ne zna u tom domenu ali SLUSA nalogodavca svemocnog, disciplina, poslusnost i lizanje guze je mnogo vise od bilo kakvog obrazovanja u dananasnje vreme!
 
Kaze kupio je auto pilota i navigaciju. Verujem da navigaciju nije kupio makar kakvu. Za povracaj je kupio tu kajlu oko vrata i jos malo preteklo. Kad sam bas zbog tog luksuza koji se subvevcionise kritikovo onog debelog Nadlackog on se debelo uvredio i otisao sa foruma. Dupelisci su uvek dobro prolazili jer su blizu vatre.
 
Nazad
Vrh