Cena soje rod 2023

Ako je prevelika vrućina skuva je i ne bude nešto veći prinos
Odakle ti to? Godinama zalivam tifonom/topom u raznim uslovima. Prosle godine na velikoj susi u Bogaticu je zalivana 4 ili pet puta po 30mm a prosek je bio 3.5 tona na boljoj i 3.1 na losijoj parceli. Nisam imao zrna "skuvanog" ili budjavog ako si na to mislio. Komsija u istom ataru je imao 800 kg bez zalivanja, jos jedan komsija koji je unajmio tifon za dva zaliva imao je 2.2 tone. Nikada doduse nisam zalivao po danu, mozda bi joj to smetalo.
 
Poslednja izmena:
Nisi jedini koji zaliva ,ima raznih iskustava , od dobrog , pa da bude isto zalivano i nezalovano , pa zna da bude cak i kontra dejstva , evo ima ovde i iskusnih i sa raznih lokacija proizvodjaca , sigurno nisam jedini koji tvrdi da je cudna biljka i nema univerzalnih pravila
 
Da, sigurno je bilo godina kada nema smisla zalivati, kada je padavina dovoljno, ali je univerzalno pravilo za sve biljke da ih je bolje zaliti u nedostatku vlage. Dosta ljudi u mom okruzenju prica o nekakvom kuvanju kukuruza na visokim temperaturama, plamenjacama, bolestima i tako dalje. Vidim to i ovde cesto. Nikada to nisam iskusio, a zalivam naravno kada je najtopliji deo godine. Zalivam krompir desetinama godina koji je mnogo puta osetljiviji na vlazne uslove od ratarskih kultura i jos nisam uspeo da ga zalivanjem zajebem. No dobro, ovo je vec ot. Vidim cena u padu?
 
Kukuruz da , ali samo sa dovoljno vode odjednom da se zasiti korjenova zona , recimo 40 i vise litara po kvm .
Za soju meni bar nije jasno. Nekad pokaze pozitivno , nekad ne . Desavalo mi se cak sporadicno susenje cijele biljke u kasnoj fazi na zalivanom. Kako,zasto , neznam
 
Pričao sam sa jednim dosta upućenim čovekom što se tiče navodnjavanja. Za soju mi je rekao da nju moraš pripremiti za sušu. Čim je mali deficit sa vlagom, odmah treba ići sa zalivanjem. Prethodne godine je to bilo već u maju. Ko god je krenuo kasnije manji efekat je bio...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da, sigurno je bilo godina kada nema smisla zalivati, kada je padavina dovoljno, ali je univerzalno pravilo za sve biljke da ih je bolje zaliti u nedostatku vlage. Dosta ljudi u mom okruzenju prica o nekakvom kuvanju kukuruza na visokim temperaturama, plamenjacama, bolestima i tako dalje. Vidim to i ovde cesto. Nikada to nisam iskusio, a zalivam naravno kada je najtopliji deo godine. Zalivam krompir desetinama godina koji je mnogo puta osetljiviji na vlazne uslove od ratarskih kultura i jos nisam uspeo da ga zalivanjem zajebem. No dobro, ovo je vec ot. Vidim cena u padu?
Tvrdim da su naši predci zalivali 100 godina pre nas, mi bi smo danas plakali kao što plaču Francuzi koji imaju mnogo više stoke po hektaru. Problem je ispiranje zemljišta i ako se zaliva iz bunara može se otrovati zemljište sa mineralima koje izvlačimo iz dubine. Jedino neškodljivo rešenje je puni reverzibilni kanali + pokrovni usevi i zelenišno đubrenje i redovan odlazak u crkvu 😂😂😂
 
U Hr. 410 a bila 420 e .Sad ili ce kod vas dole ili ce kod nas gore..prije bih rekao da ce dole kod vas ..
 
Nazad
Vrh