Cena soje rod 2022

Evo ja podrzavam subvencije i vece cene svega.
Брзо јавите хрватима да не напуштају села,нек не обазиру на све друго што неваља,субвенције ће их спасити. :haha: Исто као и браћу Румуне,ојачали су муњевитом брзином,прешли су са ручног брања на змај 222.
 
Брзо јавите хрватима да не напуштају села,нек не обазиру на све друго што неваља,субвенције ће их спасити. :haha: Исто као и браћу Румуне,ојачали су муњевитом брзином,прешли су са ручног брања на змај 222.
Propale poljoprivrede raznih zemalja Evrope,uslovljene adekvatnim subvencijama,ponor,samo u Srbiji poljoprivreda cveta ,uslovljena potporom od silnih 4000 din po ha,tigar kida,i gleda kako zemlje u okruzenju poljoprivredno posrcu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: ...
Propale poljoprivrede raznih zemalja Evrope,uslovljene adekvatnim subvencijama,ponor,samo u Srbiji poljoprivreda cveta ,uslovljena potporom od silnih 4000 din po ha,tigar kida,i gleda kako zemlje u okruzenju poljoprivredno posrcu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Da bi subvencije vredele i znacile nesto sistem mora biti uredjen. A ne da ti drzava da 2 dinara a na drugoj strani uzme 4. Od Macelja do Djevdjelije je to vidljivo. Pametnom dosta.
Ps. nisam protiv subvencija, koristim ih i sam.
 
Juce sam zvao tri otkupljivaca kod mene.

Oranica 75 din akontna, sto znaci doplatice 2-3 din maks, kao i svake godine
Sumadija Kop, 79 din u jus-u
Sumadijsko zrno 80 din

Kako je gore kod vas? Dal je cuvati ili ne?
 
Informacija od danas. Mnoga otkupna mesta ne primaju soju preko 13,5 vlage a na terenu se kreće od 15 pa na više. Iz jugoinspekta kažu da krajnji kupci ne primaju soju preko 0,5 posto plesnivih zrna, a realno stanje na njivama je oko 10 posto plesnivih. Pa je veliko pitanje da li će se moći takva soja uopšte i prodati...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jel to sa 8% PDV ili bez
To je cena sa pdv-om. Ne postoji kod nas nista bez pdv-a. Kad ti kaze cenu, odmah znas da je pdv ukljucen u to.


Rizik mi je da je drzim. Ako izguram tu cenu od 80 din, manje vise sam zadovoljan jer ako je cuvam, kasnije tj za nekih mesec dana vise niko ne trguje i nemam je posle gde po bilo kojoj ceni.
Prosle godine sam tako uradio, cuvao i cekao cenu. Ne samo da je nisam docekao, nego sam je jedva prodao otkupljivacu koji je imao na stanju nekih 10 tona pa pristao da kupi ovo moje da sastavi jedan sleper za Vojvodinu.
 
Nazad
Vrh