Cena soje rod 2016

Zvaću sutra zz sa kojom sarađuju pa ću znati iz prve ruke.

- - - - - - - - - -

Upravo obavio tel.razgovor.Uslovi isti kao i prošle godine.Na celu količinu odbijaju se ulaz i rastur dok se lager ne naplaćuje.Cena se naravno ne zna.Ako je Agrium u pitanju a trebao bi da jeste Ljušo proveri ponovo.
 
Lager se UVEK naplaćuje. Mislite da će neko džabe da se bakće sa sojom pola godine ili više? Hoće malo sutra. Izraz "besplatan lager" je zgodno smišljen da bi se privukle mušterije. Ako ti nekom predaš 10t, a taj ti računa u obračunu 10t bez odbitka, veruj mi da ti je odbio deo cene. Tipa ako je trenutna 45 u trenutku kad negde u martu rešiš da prodaš, on ti da za pola dinara manje i time platiš troškove lagera.
 
Lager se UVEK naplaćuje. Mislite da će neko džabe da se bakće sa sojom pola godine ili više? Hoće malo sutra. Izraz "besplatan lager" je zgodno smišljen da bi se privukle mušterije. Ako ti nekom predaš 10t, a taj ti računa u obračunu 10t bez odbitka, veruj mi da ti je odbio deo cene. Tipa ako je trenutna 45 u trenutku kad negde u martu rešiš da prodaš, on ti da za pola dinara manje i time platiš troškove lagera.
Pola din manje na 10 t je 5000 din a 1% mesecni lager na 10 t x 5 meseci su 500 kg x 45 din = 22500 din i mnogo je vise!
Kao drugo, uvek kad sam je prodao, tu gde nije mi bio skinut lager da li u Februaru da li u Junu, uvek je prodata po istoj ceni koja je bila na drugom mestu u selu ili okolini a na nekim mestima je skinut taj 1% lager i uopste nije bas sve jedno!
 
Kod lagera i kad kažu da je DŽ,nije to baš tako.U startu gubiš pozitivnu bonifikaciju ako je vlaga 10% i nečištoća 2%(znači -3%).Ako prodaješ trećem licu obračunava ti se lager,ako prodaješ njima računaj 2 din. manje nego što ti umeš od kuće da prodaš ili što vidiš na berzi...:ppozdrav:
 
Sve ja razumem i jasno mi je da ako bi soja bila kuci, prosao bi bolje ali na zalost novca nikad dovoljno! Zamisli koje ulaganje treba za skladistenje 120-140 t soje plus kukuruz?!
Mislim da je poredjenje bilo izmedju otkupljivaca koji uzima lager i onog koji ne skida! Druga je stvar kucni lager!
 
Mozda nema direktno veze sa cenom soje ali rekoh ovde da pitam. Kako se krecu pariteti za razmenu soja zrno za sojinu sacmu ??
 
To "pola dinara" sam lupio, poenta je da dobijes manje od cene sa berze u tom trenutku. Bude to i 2 dinara. A to sto je ista cena bila i kod drugog u selu znaci samo da je jedan od njih uzeo i lager i deo cene a drugi samo deo cene. Drugim recima, obojica su odbili troskove lagera samo je jedan bio pohlepniji od drugog.
 
Nazad
Vrh