Cena soje i suncokrerta i ko je tome kriv!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo me stigoh sa vrsenja,i danas kao i ostalih dana potvrdjujem cenu od 18 dinara akont....a doplata kasnije,ili ko hoce bez doplate 25.20 dinara po kili soje roda 2009 godine,nije prevara,inace se radi o coveku koji radi sa sojaproteini,covek ima svoj mlin "Mitin mlin" i pravi ugovore preko njega se uzima seme djubre na paritet itd....ukratko sve usluge kao i spostveni silosi za prijem robe,covek placa po toj ceni a ko uzme 18 din. kazu da ce mozda ici soja i na 30 din,u svakom slucaju ispod 25.2 nemoze nize,e sad......nemogu da verujem da u istoj drzavi 100 razlicitih cena,evo ja cu da otkupljujem od onih sto dobijaju po 13-16din,ja dajem 20,zainteresovani nek se jave ::namigivanje::
 
@Danger
Hvala na potvrdi cene, sad sam zvao Agrogrnja .Ko hoce pare odmah 25,20.Tacno tako tako kako si napisao. :ppozdrav:
 
bio sam na obracun suncokreta cena akontaciona 14din plus pdv 5%
seme papreno : vreca ns111 od 40000jed 2000din
ali zato dolbi od 150000jed. 14877din
 
Kod nas jedna firma daje cenu koju na kraju odredi sojara + 1 dinar. Isti su i uslovi, odmah avans a drugi deo kad i sojara (uvećan za jedan dinar).
 
kod nas vele jace od 26 plus pdv. rece mi jedan prijatelj da se tuku za nju.neka neka izgleda da ce biti dobro :D :ppozdrav:
 
Zrno soje ovogodišnjeg roda za samo tri dana na tržištu u Vojvodini ostvarilo je rast od 8,5 dinara po kilogramu. Nakupci su prvo ovu uljaricu počeli da plaćaju 18 dinara po kilogramu, da bi se cena popela na Produktnoj berzi u Novom Sadu na 26,50 dinara za kilogram bez PDV-a.



Žetva soje u Bačkoj je manja od očekivane i zbog toga mešaone stočne hrane žure da nabave zrno za preradu jer se boje skoka cene.


Poljoprivrednik Milenko Ćosić iz Ravnog Sela svoju godišnju proizvodnju soje od 25 tona predao je zadruzi „Libela produkt“ iz Zmajeva „na otvorenu cenu“ i sada čeka obračun.
- Mislim da je važno da nas poštuju kao partnere. Dali su nam seme i đubrivo i njima ćemo predati zrno, umesto nakupcima koji u startu nude više od „Sojaproteina“ – kaže Ćosić i dodaje da će i iduće godine sejati još više ove uljarice, ali da od uljara očekuje fer cenu.


Većina proizvođača svoj rod predaju organizatorima otkupa, a oni prerađivačima, što nisu mali troškovi i u krajnjem iznosu oni utiču na visoku cenu sojine sačme neophodne za stočarstvo. Ova komponenta u Srbiji je najskuplja u regionu – tvrde u Uniji poljoprivrednih proizvođača za „AgroPress“ i preporučuju ratarima da ne prihvataju brze ponude nakupaca jer se očekuje da će „Sojaprotein“ dati povoljnu ponudu za ovogodišnji rod soje i suncokreta.

Izvor:Autor Agropress
05 September 2009
 
Pa da to je to i kod nas daju avansno 25 din ali ... na televiziji su rekli 31,80 din
Post je spojen: [time]1252256036[/time]
_________________________________________________
:sta: nemam suncokret pa ni cenu ne znam :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh