Cena sireva i kajmaka kod vas u kraju

Mislis, onima koji uzimaju mleko tokom celog meseca?
A koliko bi bilo onda za nekoga ko uzme samo jednom, dvaput? Neko ko nije stalna musterija, ali mu zatreba? Da li bi bila neka druga cena?
 
Kod nas sir od 250-350 kajmak od 450-600 sve zavisi koloiko ko ima musterija tj koliko je dugo u poslu moj komsija prodaje sir po 250 a kajmak po 500 ali mu sve musterije dolaze kuci zbog nize cene necima se po pijaci a nema ni veliku kolicinu. Sve u svemu kod mene je deficit u ovoj robi i tek ce da bude sve manje krava.
 
Mislis, onima koji uzimaju mleko tokom celog meseca?
A koliko bi bilo onda za nekoga ko uzme samo jednom, dvaput? Neko ko nije stalna musterija, ali mu zatreba? Da li bi bila neka druga cena?
Pa ista je cena i za one koji dodju po neki put jer su sve to ljudi koje znas,nece ti doci za 2l mleka neko iz drugog sela nego ljudi iz komsiluka i oni koje znas
 
Mislio sam da kada kazes mesecari mislis na komsije/musterije koji kupuju tokom celog meseca.
Zapravo, cena je 60 din litar za sve?
i 300 dinara sir? A kajmak?
 
poz.evo ja za desetak dana treba da pocnem da muzem pa se razmisljam.kod nas se sir krece od 200-300.ja sam pocetkom godine prodavao po 250,pa se sad razmisljam za podignem na 300.sto neko rece i kod mene je defict sa mlecnim proisvodima,nece niko da se znoji kad kupi seno i da smrdi na krave.da se ja pitam sir bi trebao da bude 500 din!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mi od prosle godine, zbog blizine granice, imamo drugi problem.. Sverc sira iz Bugarske. U Bugarskoj je kanta 10 kg ( 8 kg sira + 2 kg surutke) nekih 15tak. Ovde je prodavan na 250. Nisam probao taj sir al kazu da je nalik feti tj. punomasan. Pa smo u tom periodu morali da prodajemo punomasni i po 280 din.
 
Ja koziji sir (punomasni u kriskama) dajem nakupcima po 220-250 dinara a ovako na kilo dva ga dajem po 300 dinara. Nema narod para stalnim musterijama dajem i po 250 i to sve na pocek :) . Ne isplati se nikako ali u svakom slucaju krpimo se nekako. A ti sto daju sir po 100 dinara nek im je bog u pomoc, za tu cenu nit bi drzao stoku a kamo li pravio sir.
 
mi prodajemo na pijaci u zemunu sir po 300 a kajmak po750-800din. ide se dva puta nedeljno, i nosimo jutarnju muzu mleka od tog daana i prodaje se po 80 din za litar. nedeljno bude oko 55kg sira,oko17-18kg kajmaka i 2 x po 25l mleka i jos po nesto prodajemo uz to. ispada da je zarada duplo veca nego da predajem mleko imleku cak i kada uracunam sve troskove
 
Ko ima malo kao ti u svakom slučaju mora da izvuče maksimalnu dobit iz krava jer od prodaje mleka nema ništa samo bi radio za Imlek i to pitanje da li bi dolazili za tako malu količinu, ovako polako dolaziš do mušterija i može da se desi ako imaš kvalitet za par godina da od kuće prodaješ sve.
Gledaj da nabaviš zamenu za mleko recimo Sano, svi kažu da je dobra, pa da ti još mleka ostane ne isplati ti se na tu cenu da ti sisaju telad mleko.
 
Nazad
Vrh