Cena semenskog kukuruza

Misliš da će u najlonskim džakovima biti bolje ili?
Ja sam uvek ostavljao u papirnim i onda ubacim u još jedan od recimo ureje(da nije najlonski) i tako okačim da visi.
 
bitno je samo da ne povuce vlagu, meni je ostajao u papirnim dzakovima, dzak samo vezem kanapom i podignem da ne lezi na zemlji, sad za najlonski ne bih ja tu stavljao jer ima da kondenzuje ako pocne temperatura da varira
 
Slazem se da je najbolje skladistiti ga u papirnim dzakovima i jos jedna napomena da ukoliko ga dodatno mesas sa nekim insekticidom kao sto je recimo Furadan nije preporucljiv za sledecu godinu posto mu je klijavost smanjena za 30-ak %,barem je to moje iskustvo od ranije...
 
Ma nije smanjena ni 10 % ,a kamoli 30%.Koliko puta mi je ostalo furadanisano seme i iduće godine sam ga naklijavao baš zbog provere na klijavost.Uvek je isto ponelo kao i novo kupljeno seme od te godine ,a na 100 zrna je nicalo više od 92-93 zrna.
 
Možda nije pitanje za ovu temu,ne zamerite, nisam našao nijednu gde bi moglo da "pripada" malo bolje.
Htedoh da pitam koji je najbolji način skladištenja semenskog kukuruza koji pretekne, tj koji nije posejan pa ostane za sledeću godinu? Tj kako ga skladištiti da izgubi što manje na klijavosti? Razmišljam da ga ubacim (trenutno je u papirnim dž) u najlonske džakove, pa u podrum. Dobro ili loše?
Ako je suvo seme stavljeno u suv najlon džak, onda nema šta da "kondenzuje" ja bih se više brinuo da u podrumu ne povuče vlagu ako se džak ošteti.... Papirni džak će pre propustiti vlagu nego najlon.....
 
Prepakuju oni sve sto se ne proda od prethodne godine a bude tu i kojekakvih mesavina razlicitih hibrida.
 
Pioneer
1.grupa 2765 din
2.grupa 3130 din
3.grupa 3600 din
4.grupa 3980 din
Poncho 0,5 900 din
 
Identicne cene kao sto je kolega Drobi naveo su i kod mene. Moguce je jos blaga korekcija ko uzima vecu kolicinu (20+ vreca).
 
Gospodo da li se nako sratao sa semenskom kucom Raivfaizen agro?Malo pre mi je otac doneo katakog semena.Imaju kukuruz,psenicu,suncokret,uljanu tikvu?Nema cene u katalogu a i otac nije pitao.
 
Nazad
Vrh