Cena semenskog kukuruza

Odg: Cena semenskog kukuruza

da treba ih kazniti :bravo: pa da vide kako je ziveti bez ::novac:: pa ce da trce za nama po selu :haha:
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

rasa02 je napisao(la):
E videli bi ste njihove cene da su uspeli da uniste nase institute,onda nebi imali konkurenciju,srecom po nas pa to nisu uspeli,sejmo domace :ppozdrav:.Mislite i na svoja pokoljenja,ne dozvolite da te strane kompanije protiraju GM seme :nono:
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Pre dve godine je sj. ZP-684 koštala nešto preko četiri hiljade, a ja se lepo naljutim pa kupim AS-72 po 2800,00 din. 30000 semenki kad ono ispade odličan kukuruz a lane ZP-684 2100,00 din. šta mislite zašto, sigurno nije pala cena zbog mojih 20-etak nekupljenih vreća, :haha: :haha: verovatno je većina kupaca reagovala tako pa su se malo opametili. :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Juče uplatio Pioneer-ove hibride sa popustom do 15. januara idu cene

I grupa 2500 din

II grupa 2830 din

III grupa 3250 din

IV grupa 3690 din

zz. Salaš Subotica, uplata sad , seme domaće proizvodnje kojeg imaju na lageru sad dobiješ. a uvozno ( IV grupa) u toku marta meseca kao i prošlih godina.
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Ja sam vec juce uvece dobio seme od pioneera za 2500 din,rec je o florenciji I grupa.uplatio sam pre 2 dana.
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

IMT-550 je napisao(la):
A ima li ko da zna cene Syngenta hibrida kukuruza za 2011. godinu.... :ppozdrav: :cao: ::namigivanje::
Mislim da je cena ~ 3200 din /sj (sj= 25000), + oko 500 din da bude tretirano nekim osnovnim insekticidom, al raspitaću se još :cao:
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Zadnji put sam se pre 4 godine prevario da kupim seme u januaru-februaru.
Normalno je da u predsezoni bude jeftinije, ali ovo nije normalna zemlja. Ovako lepo, pare u džepu čekaju, raspitujem se gde šta ima, imam vec pripremljen spisak šta mi treba i šta može da ga zameni i kupim 10-15 dana pred setvu i uvek nadjem po veleprodajnim cenama. Razlog je prost - kad vide trgovci da od prometa nema ništa, da vidiš kako obaraju cene.
Da se razumemo, sa ovolikom konkurencijom kakva je kod nas - nema loših hibrida, ima samo loših izbora i loše odrađene agrotehnike, a to je već na nama. Dobra zemlja, propisujuća gustina, navreme sve odrađeno - svaki će dobro roditi...
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

ivanm je napisao(la):
Zadnji put sam se pre 4 godine prevario da kupim seme u januaru-februaru.
Normalno je da u predsezoni bude jeftinije, ali ovo nije normalna zemlja. Ovako lepo, pare u džepu čekaju, raspitujem se gde šta ima, imam vec pripremljen spisak šta mi treba i šta može da ga zameni i kupim 10-15 dana pred setvu i uvek nadjem po veleprodajnim cenama. Razlog je prost - kad vide trgovci da od prometa nema ništa, da vidiš kako obaraju cene.
Da se razumemo, sa ovolikom konkurencijom kakva je kod nas - nema loših hibrida, ima samo loših izbora i loše odrađene agrotehnike, a to je već na nama. Dobra zemlja, propisujuća gustina, navreme sve odrađeno - svaki će dobro roditi...
dobra ti tehnika ::svaka cast::, samo se može desiti da se rasproda seme koje si nameravao(ako ga ima u maloj količini), pa da moraš da kupiš šta preostane, mi smo tako prošli pre jedno 2,3 godine sa jednom stranom sortom
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

kod nas bio promoter pionira pre neki dan i kaze cene od 3300 do 4200 bez ponca,sa poncom +5,+10e po kesi zavisno od jacine otrova.po meni je to prekovise malo su precenili svoje hibride,ja sa prosle godine kupio ags po 1800,na sajtu jos nisu izasli sa cenom ali je vrlo verovatno da ce i ove sezone biti medju naj jeftinijima.
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Dolovac je napisao(la):
MILOŠ D.T je napisao(la):
Jel se zna cena Agris semena kukuruza?
Jel zna neko cenu Agris semena :sta:
Bio je na prezentaciji u Subotici kaze da vlasnik Dr s brkovima smesan covek rekao je da ce preporucena maloprodajna cena biti 2500 din za SJ ( valda 25000 neznam kolika su im pakovanja)
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Da li je neko išao u Institut NS-seme ? Kakva je tamo situacija?
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

taj dr s brkovima je Doktor nauka Ratko Petrovic,bivsi geneticar instituta ZP i ima iza sebe par hibrida jos u ZP koji su se dobro pokazali! Ne sumnjam u AGS ali da je smesan Rale,jeste kao crtani :D
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Jeste da možda nema baš jednog hibrida, ali ima nekog koji je sličan. Npr, ako nema Mikado ima Grekale, koji je čak jeftiniji, a kod mene je imao potpuno isti prinos silaže istog kvaliteta kao i možda izvikani Mikado.
Što se tiče plaćanja unapred - neka hvala ! Ja ima svega 7ha za kukuruz (18-20vreća), pa je normalno da tako malu količinu kupim u maloprodaji. Kao što rekoh, uplatim ja pre par godina početkom februara, zadovoljno trljam ruke da sam super prošao... Došao april, seme jeftinije 25%, a meni onaj doneo ono što je on hteo, jer "nije mogao da nadje ono što sam naručio, pa ako mi nije po volji da mi vrati nešto para, a nešto u semenu!"
Ovako, kao što rekoh, pare u džepu čekaju, raspitujem se gde šta ima, i kupim ili baš to što sam hteo ili "nešto slično" i ostane mi sigurno 10-tak hiljada u džepu.
Svaki će roditi ako se sve ostalo lepo uradi i na vreme, a ni jedan neće ako se poseje bez agrotehnike i u nevreme, zar ne?
 
Odg: Cena semenskog kukuruza

Ja sam narucio semenski kukuruz i to ZP341 2 vrece,Zp434 2 vrece,ZP505 4vrece,Zp677 2 vrece i Zp666 2 vrece,sve po ceni od 3190,00din u poljoapoteci ovde kod mene u komsiluku.Obecali su mi da ce svo seme biti tretirano sa insekticidom Imidor GRATIS :DMalo sam pogresio kod cene za zp677 on je jeftiniji i to poceni od 2790,00 dinara po vreci od 25 000 zrna. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh