Cena psenice rod 2015. god.

Onda sam ja dobro prosao sto sam prodao po 19.44 sa pdv-om. Placanje u dve rate, prva odmah, druga za mesec dana. Vec sam pisao u nekoj temi. U poslednjih pet godina, svake godine prodajem za manju cenu nego prethodne.A troskovi proizvodnje konstantno rastu...
 
Moja je otisla po 19 u novembru,a sad je 17,50 i ice dole.Neverujem da ce rasti cena,trebaju pare za setvu koja je bukvalno vec krenula,nisu oni ludi a i vlast odradjuje svoj deo posla.
Preciznije"Najeb...li smo"
 
Jutros vidim na pekari zalepljeno na izlogu "Narodni hleb 35 din". Ja znam da u ovoj zemlji ima mnogo ljudi koji tesko zive. Ali treba tu veknu proizvesti, kosta to brasno, psenica... prvi na listi po redosledu proizvodnje od njive do trpeze, seljak, nije prvi, vec poslednji. Kao poslednja rupa na svirali. Pa za paklo najjeftinijih cigara moze se kupiti 5 vekni hleba. O Srbijo medju sljivama...
 
Malo je off. Kod nas je vec vise od pola godine vekna hleba 25din u jednoj radnji.

A slozio bi se sa Darkom Dren. Svake godine vise radim i vecu kolicinu robe proizvedem a zaradjujem jednako ili cak manje u krajnjem bilansu. Gde ovo vodi niko ne zna.
 
I ovo je od mene off.
Idu izbori treba nahraniti gladne gradjane i kupiti za malo para glasacke poene.Jeste trend pada cene u celom svetu ali mogli bi da daju neku paru i za stabilizaciju trsista a ne samo za izbeglice i nekvalitetne projekte.
A sad o temi moje misljenje da ce pad da se nastavi samo iz razloga prevelike ponude u celom svetu a kada dodje do 120e za tonu to je ta cena koja nas ceka u zetvi.
Razlog tome je dobar rod cak sta vise veci od prosecnog u svim reonima juzne polulopte i pad cene naftnih derivata u celom svetu.
Zivi bili pa videli i daj Boze da sam ja u krivu.Ova godina ce biti prosjacka za vecinu nas malih farmera.
 
Nema sta, resio sam da ne prodam do sledeceg roda psenice. Nemam racun da prodam za ove novce, nek stoji. Psiholoska granica mi je 150e/t nakon koje cu razmisljati o prodaji. Ispod toga nek stoji. Jeste trend los i zaista u zetvi 15din je neka cena koja nam se sprema.

Na danasnjem predavanju smo saznali da Srbija ucestvuje u proizvodnji zitarica sa nekih 1% u svetu, sto znaci da smo izuzetno nebitni za cenu. Dok nekome ne smrkne nema da nam bude bolje. Ova 2016 koliko god zvucalo nemoralno, ako u nekom velikom reonu gde se gaji psenica, kukuruz podbaci cena ce krenuti na gore. Samo to moze da pokrene.
 
Stanje kakvo je sada nije bilo u praksi zadnjih godina uvek je bio izvoz a cena je išla gore,razlog po mom viđenju je da su veći otkuplivači prodali pšenicu tj izvezli još pre nove godine I sada nama što imamo na lageru se plasira priča nikome netreba I niko je neće...,a nezaboravite da vojvodina ima vrh kvaliteta pšenice a kvalitet se traži I plaća... u lokalu ponuđeno 15 din sa lagera ,sramota...
 
Izvukao robu sa lagera MK comerc i prodao mlinu po 17.5...nisam prvi koji je to uradio kod nas.Morao prodatitreba isplatiti dugovanja.Kako je moglo biti da je ostalo kod njih i dalje dobro i prodjoh
 
Ja prodao sa lagera pre mesec dana po 18,50 (trebalo para), i sekirao se što nisam prodao pre nove godine po 19, a sada vidim da sam još odlično prošao ::sramota::. Ovde se nemože biti pametan, je.. lud zbunjenog :udri:.
 
Cao sam da sada uzimaju od kuce sa 16 dinara. Kazu nema potraznje za psenicom.
 
Ja sam prodo sa lagera u Libelu po 17 din. u sredu, na 17t, izgubio sam 120 eura od letos.... a tek na kukuruzu sta ce biti..
 
Nazad
Vrh