Cena psenice rod 2013.g.

Ma ljudi ce prodavati (naravno ko mora) psenicu makar bila i 10 dinara znate i sami da su to prve pare ljudima treba lova, sve ispod 20 dinara je sprdanje sa seljakom, ma lopov do lopova j..... sve:zli::zli::zli::zli:
 
@macva slazem se da bi lagerovali, namestili objekte pogodne za to, ali drzava ne da da se seljak razvije, to je poznato....

a sto se tice sejanje, tako je ja nisam sejao dve god uopste (kad je bila ona cena cuvena od 8,9 din pre par god) i zakorovio sam njive, ipak ih psenica iscisti dosta dobro....ali s druge strane, cena uzasna kako se predvidja
 
@macva slazem se da bi lagerovali, namestili objekte pogodne za to, ali drzava ne da da se seljak razvije, to je poznato....

a sto se tice sejanje, tako je ja nisam sejao dve god uopste (kad je bila ona cena cuvena od 8,9 din pre par god) i zakorovio sam njive, ipak ih psenica iscisti dosta dobro....ali s druge strane, cena uzasna kako se predvidja

Ja takodje posle dve godine nesejanja ove godine posejao,ponajvise zbog vlasnika zemlje koji zele arendu u psenici.Nelogicno mi je bilo da kupim psenicu pa da im iznesem, ali ako stvarno bude takva cena kako se najavljuje, i to cu uraditi i opet necu sejati.Ja se neslazem sa tobom kolega, da se njive zakorovljavaju ako se neseje psenica.Danas ima tako sirok spektar herbicida , koji nedaju da se njive zakorove bilo da je sejana soja, kukuruz, uljana repica ili pak secerna repa.Uostalom ko nebarata dobro sa njima, moze i u psenici da bude korova a tek posle na ugaru.
 
Ta cuvena cena od 8-9din. je bila 2008,2009 pa i 2010god.Te godine su dotukle seljaka.Lako bi mi sa korovima u usevu,lako bi i sa susom i poplavama ali tesko ce mo izaci na kraj sa ovim korovom u drzavi,mnogo smo dopustili da se razvije i pusti korenje.
 
Znači Rusija otkupljuje pšenicu od proizvodjača za robne rezerve , jel tako ? Sad koju količinu ? Inače piše da im se cijena vrti oko 165e/t . (uzeo sam u prosjeku 7000 rublji što se pominje)
 
@kristal slazem se sa tobom da ima sad herbicida jako puno i da moze da se spreci, ja sam i nesto svojom krivicom tih god zakorovio neke parcele, ali bilo bi lepo i jos bitnije dobro da se seje i psenica, ali ako bude cena kakva jeste, ni ja je necu sejati dogodine....
@macva upravo o tim god pricam, katastrofa, neponovilo se nikad.... :(
 
Znači Rusija otkupljuje pšenicu od proizvodjača za robne rezerve , jel tako ? Sad koju količinu ? Inače piše da im se cijena vrti oko 165e/t . (uzeo sam u prosjeku 7000 rublji što se pominje)
Тако је. Имају робне резерве које испуњавају своју сврху, контрола тржишта тј маркетмејкер ако треба, а не само магацин. А то да неки леваци користе за шорт, тек лудило. Виећемо од понедељка дал то има неки одјек у свету. Знало се за њих да ће откупити 4-6 милиона тона да попуне своје резерве, и ово је само потврда озбиљности. При томе колико пратим, Руси су показали изузетно висок степен професионалности код ових извештаја и транспарентности планова. Сад још кад би били у праву они њихови аналитичари који тврде да источни делови имају лошији род, да бар мало накривимо капу.
 
Kad se na ruse oslanjamo u bilo cemu onda bolje se oprastati od tog posla. Kad smo budale i sejemo psenicu u koju se skoro najvise ulozi nek nas deru. Ne verujem da postoji jos neka drzava u Evropi da na takav nacin zaj...va poljoprivrednika a da narod ne reaguje. Pa nek nas deru kad smo nevidjene budale kojima fakticki nista ne odgovara jer je to cinjenicno stanje i stav vlade prema poljoprivredniku a mi ne reagujemo. Neka, procice i ovih 16 din za psenicu pa nekih 36 za suncokret pa 40 za soju ili 17 za kukuruz i mirna Backa, kraj godine, sledi oranje sa je..nim skupim gorivom i v. djubrivom i eto opet nas u istim go...ma na prolece. Pa jos samo par god. istim intenzitetom i dovidjenja poljoprivredo i poljoprivrednice!!!
 
U hrvatskoj se prognozira cena oko 1.40kn. iako se svi zalazu da je relano cena 1.5-1.6 kuna.
to je otprilike 22-23-24-25 dinara, kazu da u suprotnom nece prodavati psenicu , i da ce biti protesta , a kod nas se prognozira cena 15,5 dinara +pdv, ,pa mislim stvarno ...nema smisla..:sta::svinja:
 
Ako gledamo prma prošloj godini cenu ječma u žetvi prema ceni pšenice u žetvi,ove godine mrka kapa sa ječmom od 16 din.start a pšenice posejano znatno više nego lane
 
Po nekoj logici...Prosle godine cena psenice je bila neznatno manja od cene pivskog jecma.Ove godine pivski jecam je 22 din,tako da po nekom mom misljenju cena psenice ce biti ok 20 dinara ne treba se nadati vecoj ceni u zetvi
 
Prošle god mlinari ponudili o32.km.Kasnije počeo jedasn da diže cenu,zatim i ostali. 20dana sam je držao u šupi i prodam po 046. Moj rodjak držao još 15 dana i dao po 0.50.To je bio max i niko nije dao po to jer je posle malo pojeftinila. Nekažem da će i ovaj puta biti isto jer je kod nas sve pod pšenicom a malo kuku. Pričali smo o tome jeseas kad smo sejali.Lani pšenice bilo 10 puta manje.Jesenas svako živ ,samo tanjirača i udri pšenicu .
 
Tri parcele jedna do druge , prvo ide od mog komšije 5,5 kj koji nije radio nikakvu zaštitu, sledeća parcela od 5 kj lokalni veterinar , nije radio zaštitu , sledeća moja parcela 4 kj sa punom zaštitom ...šta mislite koja se zeleni ,a koja sazreva i suši?
 
Nazad
Vrh