Cena pšenice rod 2019

Siniša lako je kad imaš takve otkupljivače na svom terenu. Ovaj ovako onaj onako. A kod mene nema. Konkretno u Obrenovcu (odnosno u selu Ratari) bio je veliki silos koji je radio otkup žita (pripada firmi Dragan Marković - deo nekadašnjeg PKB-a) ali su oni otišli u stečaj i ne rade. Ostaje samo silos Ub ili Krnić. A kod njih nema razvrstavanja. Idu po starom i kraj.
 
Kod nas vec duze vreme 19 sa pdv bez odbijanja lagera
Sta mislite dokle cekati da li ce ici gore
 
Moje mišljenje je da ne može cena toliko ići gore koliko može pasti.... Kod nas su cene od 16.4 do 19.6din sa pdv-om i kao sa nekom tendencijom pada.
 
A od kada je odobren bezcarinski uvoz u Srbiju je uvežena 1 tona psenice prema informacijama sa jedne berze.
I jos se svi nadaju izvozu preradjevina od psenice za Tursku od marta meseca a to cemo jos da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Ja ću da se kockam i da prodam sve ove nedelje. Ubedio sam sebe da će polako spuštati cenu do žetve, pogotovo ako pšenice budu dobre. A 20 dinara možda vidimo u ovo vreme ali dogodine.

Nadam se da će taj izvoz podići cenu za sve koji mogu da čekaju.
 
I Kosovo bi trebalo da ukine taksu od 100% od 15-og marta, mada ko zna da li će to uticati na cenu ovde :/
 
Ja ću da se kockam i da prodam sve ove nedelje. Ubedio sam sebe da će polako spuštati cenu do žetve, pogotovo ako pšenice budu dobre. A 20 dinara možda vidimo u ovo vreme ali dogodine.

Nadam se da će taj izvoz podići cenu za sve koji mogu da čekaju.
jel imas kuci na lageru ili ti je kod nekog zito( crnika, djusika)
 
Nazad
Vrh