Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
Kiš ajde da se kladimo, daću pšenicu po 25 dinara, pošali mi mušteriju i imaš veliku milku i pivo :ppozdrav:
 
Nesto psenice je pusteno iz robnih rezervi, cini mi se 50 000 tona, u martu, verovatno je to razlog. Nisam siguran da ce biti bogzna koliko veca cena, lager ide, izbori videcemo kako ce biti na kraju, valjda dodje na 22-22,5 plus PDV.
 
Sutra tovarim pšenicu cena 23 dinara +Pdv, ili mene izađe 24,84 dinara sa 8% Pdv,nisam zadovoljan sa cenom ali nemogu više da čekam za mesec dana će nova, do duše cena nije loša ali kad preračunamo na euro nisam nešto preterano zaradio što sam je skladištio. Prošle godine sam prodao po 30dinara u februvaru a euro je bio 97 dinara to su bile pare ali šta da se radi, samo da nebude još gore.
 
PREGLED CENA ŽITARICA


01.06.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
Produktna 1.6..JPG



























psenica1.6..JPG
 
Meni je na lageru u Viktoriji, a sada placaj 21,5 i nikako mi se ne daje za ovu cenu. Da li ce podici otkupnu cenu nisam pametan, ali po ovoj nisam nista uradio.
 
Kakve su vremenske prilike i stanje sa bolestima niti će biti dobar rod niti kvalitet.Naravno cena kod nas ne zavisi od tih faktora već je to davno pznata tužna priča o lobijima i politici.Kakav god da je rod cena u žetvi je ponižavajuća i ucenjivačka.Za to služe robne rezerve.
 
Otisao lager za 23 sa pdv-om. A u martu imao 21,5 plud pdv. Sta da se radi idemo dalje, ipak su moje procene bile bolje od savetnika, samo sto sam ovog puta savetnika poslusao.
O novom zitu za sada ne znam nista.
 
ja sam pre nekih 20-25 dana prodao zito po 22,20 sa njihovim prevozom,a za ovu godinu videcu dali cu kuci da ostavljam
 
Nazad
Vrh