Cena malih prasića na tržištu

Прасад за нову годину повуци потегни за цену, али не остављају за тов. А сад се остављају прасад за новембар.
 
Bio sam na istovaru danaca mislim da cu i ja uzeti ako bude u ponudu, 750 kom sve u par kila gore dole, tako u rasi u par, na plus 40 istovar ni jedno opalio, istovar na dvoristu svi pravac toviliste, jedu ko blesavi stizu cisterne svaki par dana
 
Произвођачима сточне хране још и највише одговара увоз. Таман да протуре компоненте што су пред истек рока и упитног квалитета.
 
Nasa drzava se sprema da kopa litijum za koji i gugl kaze da se ne isplati ovde kopati zbog zivotne sredine

Al ce nasi da ga kopaju bas zbog zivotne sredine ,kako bi nabili celo stado u Beograd, Nis i Novi Sad , to im i jeste plan ,da kontrolisu lakse stanovnistvo kako ce ih sve naterati da se presele u grad .. Recimo kod mene su sela ostala pusta , i da neko kopa u njima , niko o tome nema pojma ..Izgleda mi se da je nasim vlastima i drzavi samo u interesu da uniste selo sto vise , i kako bi nas naterali da budemo sto zavisniji od drugih , recimo od preko milion grla goveda 2005 , koliko imamo sada 180000 na papiru u praksi daj Boze 13000 , takodje nemamo dovoljno svinjetine , sa ovcama se jedva nekako drzimo , ali i to ce zeznuti kroz par godina ,mleka nemamo dovoljno , u narednom periodu ce pokusati istrebiti sve manje ratare , kako bi to ukrupnili i prodali verovatno strancima kao sto su uradili sa PKB-om,pa cemo onda verovatno uvoziti i psenicu i kukuruz .. I onda ti nije potrebna bilo kakva vojna intervencija ili bilo sta, dovoljno je samo da te ucene ,zamisli sadasnju nasu drzavu pod sankcijama 90ih ?Kako smo tada prezivili na grbaci seljaka,sada bogami tesko , preziveli bi (zbog rezerve psenice bilo bi hleba ) ,ali kako ..
 
Bio sam na istovaru danaca mislim da cu i ja uzeti ako bude u ponudu, 750 kom sve u par kila gore dole, tako u rasi u par, na plus 40 istovar ni jedno opalio, istovar na dvoristu svi pravac toviliste, jedu ko blesavi stizu cisterne svaki par dana
Bolji su nego nasa prasad nema sta, e sad ,ako bi se malo rasporedio sistem subvencionisanja tu , ja mislim da bi se vrlo lako moglo vise isplatiti domace prase , a tako bi ostajalo vise para u nasoj zemlji ...Koja je cena sada danaca od 25kg ?
 
Nazad
Vrh