Cena malih prasića na tržištu

Kod nas 450,oo/kg, mnogo je veća potražnja.
 
Kod nas su prasici generalno rasprodati po 500din od 20-35kg.... (bilo je nešto malo po 450din ko je rezervisao 20-tak dana ranije) Drugar je rasprodao 75komada sve po 500din od 28-37kg.... + ređenje i pregled 2000din. Potražnja je bila tolika velika da niko nije pitao za cenu... Nego samo da li je možda ostalo još jedno za mene...
 
Kum kupio prase za doček kod matijevića. Ljudi pa ono je očaj, nema veze sa pečenjem kada se ispeče. Ni dzabe ne bi uzeo ubuduće....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ne verujem da će toliko pasti, jer i tokom cele godine nisu bile cene ispod 350, bar ja što sam prodavao.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Takođe ne verujem da će cena drastično pasti. Sve je potamanjeno bukvalno od 15-50kg ko je šta uspeo da nađe sada za predstojeće praznike. Krmače takođe završile u preradi (jedan je sam kupio 90krmača i sve u pušnici završilo samo suvo prodaje), a i neće niko da hrani na ove cene. Pogotovo što su tovljenici pali na 210-215din.
 
Ovde kao su ljudi pali s Marsa pa se tako komentarise cena prasadi kako je visoka.
Pa tako je od vajkada bilo i bice. Cena oko Bozica skoci i sto se proda-proda se. Drzi jos malo cena do Sv. Jovana i posle toga nikome ne trebaju ni dzaba.
Kada su tokom godine bili 220 za Bozic su skakali na 300.
 
Zatov brat,živi i radi u Italiji javlja mi da je tamo pečeno prase od 30 kg žive vage platio 130 evra
 
Nazad
Vrh