Cena malih prasića na tržištu

Pijaca u Saraorcima,polovina puta izmedju Smedereva i Velike Plane.Ponuda velika,kvalitet solidan.Pijac je u noci sredu na cetvrtak :osmeh:
 
mislim da nema to presudnog uticaja kada bi se realno gledalo, eventualno moze da posluzi samo kao prica da bi se vestacki jos vise rusila cena. U Eu koliko sam ja ovih dana cackao po internetu ne moze se naci prase za tov ispod 2e zive vage (minimalno) tako da i ako se bude uvozilo nece ici neke enormne kolicine neko nekoliko hiljada sto realno za nase trziste nije mnogo. Ali moze da mnogo znaci ako puste pricu da se uvozi da bi na konto toga rusili jos vise cenu i ako je kod nas skoro pa duplo jeftinije nego tamo. A po meni realna cena prasica koja idu za dalji tov je 1,4 do 1,5 puta skuplje po kili od cene tovljenika. E sada u ovoj banana drzavi nista nije normalno
 
Juce pricao sa jednim natkupcom, nudi mi 150 dinara za kilu. Rekoh hvala brate ali ne hvala.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Evo napokon dosao kupac, nismo ih merili, dao kaparu svidja mu se roba, imaju sigurno od 32 do 38 kg ne da vise od 150 .. a drugi zove i moli iz N. Pazara naso samo 13 komda i nema prasadi u selu a i on nece da plati vise od 150 ,, bas interesantno sto nema vise pravila ponude i potraznje
 
Nazad
Vrh