Cena malih prasića na tržištu

Ja moje dajem manje tj. do 25 kg po 130, a vece od 25 kg za 120. Takvo je stanje trenutno, ali ide.

:ppozdrav:
 
Ajde da u ovoj temi pisemo o ceni prasadi u svom kraju, i da ne pravimo bezveznu pricu o nakupcima , i proizvodjacima razlikama izmedju itd.. :cao:
 
Kod mene od kuce idu oko 25 kg za 130 RSD, a veci po 120 RSD.Ovih dana prodadoh dosta robe,valjda im odgovara cena a i roba je OK. :ppozdrav:
 
Danas stric prodao po 120 din, prosek 20 kg, nakupcu.

Inace u Banjanima (opstina Ub) prodavali se za 110 din.
 
Odg: Cena tovljenika na tržištu

@draganpan,
mi smo prodavali do skoro tesku prasad, 30-35 kg, a onda su poceli nakupci da jebu redom, i normalno da su se musterije navikle da ucenjuju, "ako neces ti da prodas, ima onaj tamo", onda izdrzis malo, pa posle i razmislis, ma ko ga j...., moras da prodas, tako da sada prodajemo robu kakvu trazi kupac, 15kg-15kg!, rebnes ga malo vise za cenu i to je to.
Pozdrav za Kraljevo i okolinu!
 
Odg: Cena tovljenika na tržištu

Verovali Vi meni na rec ili ne, kod mene je NEMOGUCE kupiti prase od 15 kilograma.
Kod mene su prasad od 30Kg pa do 50Kg. I potpuno je ista cena na pijaci u Mladenovcu za tu kilazu. A za slave se uzimaju prasad od 50Kg do 80Kg! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Cena tovljenika na tržištu

Jeste li vi procitali gore da je tema cena tovljenika,a ne prasica?
 
Odg: Cena tovljenika na tržištu

Neznam da se nesto nije promenilo zadnjih par godina u mom selu su se prodavala prasad od 15-25 maksimum
a tezine tipa 50,60,80kg su bila nazimad :sta:
i ovde u Austriji sam kupovao prasice bas smo prosli vikend jedno okrenuli na dunavu bili kod coveka 70€ prase od 22-28kg nema merenje :ppozdrav:
 
Odg: Cena tovljenika na tržištu

XSale po meni je 80 kilograma nazime, ali ga ovde svrstavaju u kategoriju prasadi..A tovljenika nema, imaju samo debele svinje, od 120 kilograma pa do 300 kilograma, i mala je razlika u cani ::lose::
Post je spojen: [time]1280618378[/time]
_________________________________________________
kicca je napisao(la):
Neznam da se nesto nije promenilo zadnjih par godina u mom selu su se prodavala prasad od 15-25 maksimum
a tezine tipa 50,60,80kg su bila nazimad :sta:
i ovde u Austriji sam kupovao prasice bas smo prosli vikend jedno okrenuli na dunavu bili kod coveka 70€ prase od 22-28kg nema merenje :ppozdrav:
Promenilo se bas mnogo, kod Tebe je Nedeljom pijaca..A promenio je upravo Jova nakupac iz Tvog mesta :zli:
 
U mom kraju prase se tretira od 18-30kg maksimalno, ne retko do 25,
i cena je 110-120 dinara. Nakupci odavno ne otkupljuju jer se ne uklapaju.
Trenutno otkup vrse samo neke vece klanice i pecenjare. Na utovar se ceka 20-30 dana
ako imas srece i kvalitetnu robu da ih zainteresujes, za lovu ne pitaj..
Za tov skoro niko vise ne uzima, osim sve manjeg broja mazohista...

..I upravu je xsale..
 
U Raski prodao u cetvrtak jednoj pecenjari covek 60 komada po 140 din a tezina je bila prosek 36 kg ( pred kucom), i to je do sada najniza cena u zadnjem periodu. A sto se tice tezina, bez obzira koliko je ovdasnje pecenjare ga tako iscede da covek prosto nemoze da se cestito "omrsi"
Post je spojen: [time]1280723901[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
@draganpan
Za tebe gratis.
Hvala Zorane, dolazim verovatno u nedelju, javicu ti se u petak
 
Juce sam cuo od jednog momka da su u Sjenici 200 zenski,220 muski pocisceni,i da je to stvarna cena jer svercuju u C.Goru.
 
@dragan69

A gde to? :sta:
Popuni malo spoljni profil, mogao bi navesti barem tvoje mesto stanovanja- lokacija- da bi ostali znali na koji se kraj odnosi
 
Mater mu j ... bem :zli: :zli: :zli:

Kod mene 120 din! Pa koji je to k..?


Sombor i okolina.



P.S Nije mi jasno Maticu,covek mi je bio iz okoline Mitrovice? Kome ih prodaje kad je meni platio 120?? a kod tebe 100?

Da li sabac? ili?

Nisam vise pametan.
 
Nazad
Vrh