Cena malih prasića na tržištu

Mnogo je to para, imas jeftinije sigurno, ako uzimas vise komada.
 
Kod mene i dalje 180
imam neke narucene za bozic a posle toga ako ne budu djabe nece se ni kupovati :)
meni ostalo jos 7 muskih i dodje prekupac nudi 150 din e reko neces ima sam da ih tovim ako treba
 
I u Kragujevcu ne daju preko 170,jedino na komad kad neko naiđe od kuće može 180 i to sad ljudi dolaze pripremljeni pa znaju cene i sa kapije kaže toliko je na pijaci bilo.

Jedan pečenjar zove i trlja ruke kao odmah kupuje 10 komada po 170,rekoh od mene nećeš.A zaboravlja kad sam mu čino čekao za pare,pravio cenu kad su mu mnogo bili skupi i slično,a sad jedva dočekao.Rešio sam sve to teram iz dvorišta ili ispičkaram preko telefona.KAd je cena preko 220 nema ih nigde,ili zovu za par komada,a čim cena padne u ponor uzeo bih i sa sve objektom i go*nima.

5 imam rezervisanih za Božić,pa koja cena bude na dan klanja i 2 za sv.Stefana opet ista priča koja cena bude na dan klanja.
 
Danas prodao jedno komšiji da čuva za sebe jedva 180,teško 30kg.Ostalo još 9 koja nisu rezervisana,vidim da ću ove godine za obe Nove godine i Božić da se okreće,nemam hrabrosti da u tov pustim 9 ako se ne prodaju.
 
Dosao gledao jos u utorak , dolazim u sredu .. dolazim u cetvrtak .. nema ga ,, e dolazim sutra ,ja ga danas navatam i uzmem mu 20.000din ..i rekoh mu , e sad dodji kad hoces ,a on ce dolazim sutra rano .. ja mu kazem . sad ne moras da zuris ha ha imace 34kg najmanje :haha:
 
Najdajmo se boljem u sledećoj turi... Ja prodam od sise jer nemam gde da odvajam za tov... Sutra idu 15 kom - 2000 po komadu...
 
Danas okupali jedno oko 27-30kg plecka se ispekla sa glavom a ostalo kosti izvadjene i osoljeno. Za par dana ide na dim. Ostalo jos dva komada malo manja. Nedam badava bolje da ih ruckaju ukucani. Nadam se da ce biti dobri u ove hladne dane. Taman ce da mi se napravi mesta u susari ....
 
Danas okupali jedno oko 27-30kg plecka se ispekla sa glavom a ostalo kosti izvadjene i osoljeno. Za par dana ide na dim. Ostalo jos dva komada malo manja. Nedam badava bolje da ih ruckaju ukucani. Nadam se da ce biti dobri u ove hladne dane. Taman ce da mi se napravi mesta u susari ....
Samo kolji,ovi sto im je skupo pisljivih 160-180rsd/kg neka jedu one budjave po marketima.:osmeh:
 
Danas zaklana dva,neki klinac iz sela dobio sina pa pa da okrene za čast.170 dao sam popust kad je za takvu prilku,pitao koliko ja reko 180 on krene da broji,kao jel možeš da zakolješ treba mi hitno,ja rekoh šta je hitno kaže sina sam dobio reko ajde 170 + 1000 za klanje,ispekao mu za dž (što kaže omladina).
 
U petak sam na lokalnoj pijaci kupio prase za pečenicu. 200 din/kg. (28kg)
A poredjenja radi,prošle godine sam plaćao 300 dinara u istom periodu.
 
Teško će da bude i sv. Jovan i sv. Sava posni.Ja sam poršle godine za sv. Jovana pordao 10 bez muke,ove goidne će da zarade pecaroši.
 
Kod nas malo krenula cena gore za manje, tipa od 17-23kg 200 din, juce prodato jedno. A ovi veci preko 25kg oko 170din, komsija terao na pijac i dobijao tu cenu, al nije hteo da ih da.
 
Nazad
Vrh