Cena malih prasića na tržištu

Koliko sutra odbijam prasice 5 nedelja imaju a prodajem ih dzuture 8 komada imam kupca sigurnog :ppozdrav:
 
20000 iljada istem,imaju oko 9-10 kg. Ionako ako bi ih hranio dobio bi iste novce koliko su pojeli bolje ovako ako se vec moze,a tako cu i sledece za koji dan se prasi druga krmaca i cim ih odbijem prodajem ih a krmace tovim za zimu,necu vise da drzim do daljnjeg samo za nas 2 komada sproleca zapatim pa do boljih dana:sjasi:jer ovako padaju cene zive stoke :ppozdrav:
 
Neces imati ni 100 eura zaradu, a da si poradio oko njih jos 5-6 nedelja imao bi minimum 200, ali postujem tvoju kalkulaciju-odluku. Danas prodao coveku za tov 10 kom. 30,5 kg prosek po 200 din. Bila je tvrda natega, neda vise od 190, seda u auto pali motor,polazi i na kraju utera prikolce i kaze tovari na 200.
 
Prodao danas nesto, 3 zenska prosek 19 kg po 240,00 i 5 muskih ustrojenih prosek14,8 kg po 270,00, jos mi ostao jedan krca oko 10kg 2 oko 25kg 2 oko 17 i 1 oko 20kg mozda bi ja to sve i danas prodao ali je mala korpa od traktora a njih 14 (ne valja ni kad puno oprasi :haha: )i jedva sam ih nabio unutra pa su se nagomilali i samo dahcu pa sam pobegao sa pijace bojeci se da mi ne crkne koje, trebao sam ih jos ranije podeliti u 2 boxa i prvo one teze prodavati pa onda bi i laksi nagurali kilazu
 
Danas predvece dosao jedan da vidi prasice i nece dzuture nego da meri svako posebno i nudi 250 rsd,nisam hteo da dam tako sutra po starter premiks napravim 100 kg pa dok nepojedu

"Sve sto ne treba danas mozda bude prekosutra"
 
Nazad
Vrh