Cena jagoda 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas na malo na severu banata 160 din joly u kutijicama, mesana roba a za 120 din mesanu na kasike koja je bila bar 2 dana stara....kad ce vec taj izvoZ
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas na malo na severu banata 160 din joly u kutijicama, mesana roba a obojeni su prodavali za 120 din mesanu na kasike koja je bila bar 2 dana stara....kad ce vec taj izvoZ

Al evo da doprinesem malo i temi - S. Mitrovica, subota, 90 na veliko
 
Poslednja izmena od urednika:
Loznica jutros katastrofa, ja sam jedva po 70 prodao, bilo je i za 60. Krece otkup za ruse, ali se trazi prva klasa, ekstra kvalitet. Placaju 130 dinara po kilogramu. Takodje krece otkup i za industrijsku, ali to kako sam nacuo nece biti vise od 40-50 dinara. Al ako nista, bar ce malo da rasterete pijac i kvantas.
 
U Vlasotincu krupne jagode po 100 dinara (negde i 99 :osmeh:), a sitnije 85.
Rusi su preplavili varos, ali za sada uzimaju kupus.
 
Mitrovica jutros nude nakupci 50, na pijaci je bila i po 80
 
Loznica jutros katastrofa, ja sam jedva po 70 prodao, bilo je i za 60. Krece otkup za ruse, ali se trazi prva klasa, ekstra kvalitet. Placaju 130 dinara po kilogramu. Takodje krece otkup i za industrijsku, ali to kako sam nacuo nece biti vise od 40-50 dinara. Al ako nista, bar ce malo da rasterete pijac i kvantas.
Petre, jel ima kod vas neko i da ponudi tu prvu klasu "rusima"? Tj jel priznaju ista kao prvu, ili je to vise za navlacenje?
 
Petre, jel ima kod vas neko i da ponudi tu prvu klasu "rusima"? Tj jel priznaju ista kao prvu, ili je to vise za navlacenje?

Ima, njih 4-5 malo jacih su se udruzili pa imaju dobre kolicine svaki dan. Pojavio se i drugi "rus " nedaleko od moje parcele, bio sam danas da vidim sta traze, pa cu kada krene da sortiram moje jagode, i one bolje odvajam njemu, a losije na pijac.
Te za rusiju se krecu od 100-120 dinara. Krece i industrijska, bez peteljke, oko 70 dinara ce biti.
To su sve price, videcemo u praksi.
 
U subotu u 3 ujutru otac oterao na pijacu 106 kila Albe, kupaca nigde, pa je prodao po 60 din/kg oko 6 ujutru. Danas stric i ja oterali 155 kg do nekog iz N. Pazara,obrali pola parcele, sutra jos pola. Dosao sa dva kombija kupuje po selima jagode. Otisla po 90 din/kg. Ali to je mesano, vecinom je lepog oblika, ali ima i onih izoblicenih sa nekim kvrgama. To valjda mraz zakacio u cvetanju. A ostale sto stizu su krupne i imaju lep oblik, tako da videcemo.
 
poz ljudi ja sam novi ovde. imam oko 2 ha jagoda clery iz okoline ns a sam. prodajem pored puta i dajem na veliko. juce sam imao oko 2t jagoda od toga sam prodao 800kg po 65 din a ostalo mi je otislo izmedju 90-150 ali je vecina blize prema 100-120. cuo sam da je jutros na kvantasu u Novom Sadu krenulo je od 40 pa plafon do 90 din...
 
Danas u Sapcu na kvantasu od 50 do 70.
Nema nesto preterano jagode, a ni kupaca.
Polako jagoda pristize na kvantas, a par kupaca otkupljuje.
 
Pozarevac,kvantas jagoda iz smederevskog kraja 60-90 rsd ...Nisu normalni ,ja moju dajem od 110-150 prva klasa.A ove budale koje su uzeli po 100 a sad je daju po 60 srdačno pozdravljam.
 
U Loznici danas malo bolje, sa 60 je stiglo na 70, barem sam ja po toliko prodao. 200 kilograma za pola sata, pocele i domacice da uzimaju na vise za dzemove i ostale stvari.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh