Cena i plasman višnje 2018

Pa ne berete valjda za te pare? Nemojte da ih bogatite !
 
Previše lako se savetuje to, nemojte da berete.
Kompleksnija je to stvar od količina puta cena minus troškovi.
 
To im savetuje osoba koja ima 3 hektara za branje i ne planira da bere ispod 60 din. Javice se i kolege koje imaju vise. Kolika je kompleksnost,ne znam,ali samo budala moze da bere na tu cenu.
 
A šta da rade ljudi koji gaje svinje npr. kad je cena niska, da ih pobiju, da ih puste da pouginjavaju od gladi jer im se ne isplati da ih hrane, a ako prodaju po niskoj ceni onda će se klaničari obogatiti?
Ali dobro, svako ima svoj pogled, neko da je bolja i mala zarada, ili čak i manji gubitak od velikog gubitka, neko da je bolji veći gubitak.
I svaki pogled je legitiman.
 
Pa da ja gajim svinje rekao bih ti da je bolje da ih pokoljem i napravim susenice i skupim drustvo i izuzivam 3-4 dana.
 
Poslednja izmena:
Mora visnja da se bere, ali treba drugde da se predaje... za 25 din po kg razlike moze bre sleper da se iznajmi. Inace, da ne gresim dusu, sva visnja koju sam video kod otkupljivaca jeste bila losa. Videcemo sta ce biti kad stigne visnja sa vecih nadmorskih visina.
 
U Kraljevu danas I klasa 50din a II 30din.
Ja se u visnju ne razumem ali ono sto su doterali je bilo prilicno sitno a primljeno u I klasu dal ima veze sa sortom ili ne gledaju velicinu j.bem li ga..
 
Losa godina, sitna je svuda visnja, cak i gde je zdrava

- - - - - - - - - -

Danas Novo Selo 35, od sutra ispod 30, moguc prekid otkupa, visnjari se mestimicno bune zbog cene. Jebo lud zbunjenog... Dal se ceka visnja sa vece nadmorske visine koja je malo kvalitetnija ili smo ga izduvali do kraja- videcemo u narednim danima... Ja zbog ovo malo siće sto imam poceo da gubim zivce, kako je ovima sa mnogo visnje- ne mogu ni da zamislim. Sutra zovem Dzervin da vidim sta se desava, ako i oni srozali cenu dizem ruke od berbe, tacnije cu da ispecem rakiju, necu ni da pustim da propadne
 
Ista situacija i u okolini Merosine. Sutra je berba pod znakom pitanja. Visnju nece u hladnjacama.
 
Od nekih ljudi sam danas cuo da Vulic u Knjazevcu placa 70 din. + mogucnost na otvoreno svojim stalnim dobavljacima i proizvodjacima sa vecom kolicinom, ako neko ima saradnju sa njim i clan je foruma, mogo bi da potvrdi da li je tacan info ?
 
Zdravo svima!Ovo izaslo na RTS-u.
"Цена вишње се и даље формира, за прву класу се очекује да буде 70-80 динара", наводи Игор Стевановић, заменик председника општине Књажевац.
 
Kod mene u selu zadruga počinje sa okupom u subotu ili nedelju. Oni već godinama saradjuju sa hladnjačom Jugprom iz Leskovca...
Početna cena kažu 65...
 
Eeeee, lepoooo... Sve nade koje sam imao u Dzervinovo realno klasiranje su otisle u qrac krasni, plus sam dobio napusavanje sto sam na merenje visnje dosao u kratkim pantalonama (jbt, ko u sud da sam usao, a ne u magacin), plus je gospodja koja je radila na klasiranju bila izuzetno neprijatna i nerealna. Polovina visnje mi je bila zasigurno u prvoj klasi i bila je u posebnim gajbicama, polovina je bila sitna (iako zdrava i zrela) i posebno odvojena. Onda se izdrala na njene radnike koji su se pobunili da je visnja super zdrava i da je steta da ode kompletno u drugu klasu, odbila da uradi analizu i demonstrativno napustila merenje. Dobio sam jebenih 30 dinara po kilogramu, a prva klasa je 60!!! Znaci poklonio sam im kompletnu drugu klasu... i dobio napusavanje zbog oblacenja. Odgovorio sam: Gospodjo, da li ste vi svesni da sam dosao sa berbe?

Sve u svemu- Dzervin tesko da ce vise da me vidi...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh