Cena fungicida i insekticida koji se koriste u voćarstvu.

danas stigla prva tura preparata za 2016 god cene su zato 50 gr 9,5 eu deziram 1 kg 7,5 eu ,galofungin t 1 lit19 eu akrd 1 lit 25 eu,mankogal 1 kg 6 eu,tribute 1 kg 30 eu,radar 1 kg 2 eu ,clinik 1 lit 4 eu , bormah 1 kg 4,5 eu
 
Meteor Komerc Sombor, NS Sanac Novi Sad, Savacoop Novi Sad, Agroplod Stapar, Agrobrest Backi Brestovac. Mislim da sam nabrojao sve firme gde uzimam neku robu.
 
Danas kupovao preparate.

letol, belo ulje, 1 l 390 din.
nordox 1 kg 1980 d.
cipkord 100ml 380 d
cormax 200 gr 2900 d
BM 86 1l 1390 d
bormax 2 kg 570 d

I da li neko ima iskustva sa talocuperom agromarket uvoznik.
 
Zaboravio sam koliko ide, pise na kesi. Inace, uvek idem max dozu i to dva puta u cvetu i prezadovoljan sam, ne menjam...
 
u kojim stadijumima cveta, dali ide sam ili u kombinaciji sa zaštitom, šta radiš sa njim ,trešnju ili...
 
Ja sam obično Bormax radio u belim balonima, uz sredstvo od monilije ( Chorus), a u punom cvetu BM 86 i opet monilija( signum). Ali bor radim i u jesen pre opadanja lista, sa cinkom i nekim folijarnim đubrivom sa mikroelementima, može i urea.
 
Tacno kako je rekao Zicaprom. U belim balonima bormax sa sredstvom protiv monilije a u punom cvetu BM 86 i isto sredstvo protiv monilije. U pakovanju je ipak 1 kg i koristio sam u koncetraciji 0,2-0,3% koliko se secam. Sto se tice toga da je samo za jabuku i visnju to nema veze. Da bi mogli da ga reklamiraju moraju da urade registraciju za svaku vocnu vrstu a to kosta koliko sam cuo 1.000.000 dinara po svakom vocu pa onda izbegavaju vec trgovacki putnici usmeno kazu zastitarima za sta moze da se koristi. Kad je uvozni preparat u reklamnom materijalu mozete procitati kljucnu recenicu. "U Evropskoj uniji se koristi i za ..."

Sto se tice sredstva talocuper svrstan je u biopesticid, ima ga na sajtu Agromarketa
https://www.google.rs/search?q=talo...-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=3LO9VqaELoGHU6GwrZgK

Koliko sam cuo 1l je prosle godine kostao oko 1600 d i ide na 500-650 l vode. Osoba koja ga je koristila u visnjama kaze mi da ga je koristila posle berbe, 2l po hektaru po preporuci zastitara i da jedina proslog avgusta nije imala grinje iako su na svim okolnim parcelama bile prisutne. Ima li ko iskustva ili je cuo nesto o ovom preparatu.
 
Danas trazio bm 86 nema ga nigde osim kod Pranjanca cena je 9 eu po litru i to na pakovanje od 5l.

Aikido 25 eu-litar,merpan 9 eu,perfektion 8 eu
 
Poslednja izmena:
BM 86 u sebi ima bora i još nekih aminokiselina, tako da nema potrebe mešati bormax sa njim, već raditi jedno ili drugo, ili ako hoćete oba onda bormax u kokama a Bm86 u punom cvetu, mada je moje lično mišljenje da je dovoljno i samo bormax u punom cvetu ali isto tako ga raditi i u jesen pre opadanja lišća da se jedan deo lageruje za proleće,
 
Šta podrazumevaš pod,kokama ili belim balonima skroz zatvorene cvetove ili ono 10-20%cveta
 
Nazad
Vrh