Caterpillar Challenger

evo ga
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=3u8ZiESuS4A[/youtube]
 
jel to neki Rumun oborio rekord ? jer znam za nekog rumuna sto su objavili u poljoprivredniku pre ohoho.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246307678[/time]_________________________________________________
traktori su sex bombe!!!
 
amerikanci u Rumuniji . stranci pokupovali svu dobru zemlju zato su i ubacili rumuniju u EU da bi mogli da budu jeftini robovi za gospodu sa zapada
 
Je, onaj s federima provocira korove i sitni zetvene ostatke na taj nacin...

A sto se tice onog velikog challengera, isto ko i fendt trisix... PROTOTIPOVI...

Isto tako kao da kazes da IMT 5500 zaore neki tamo CAT ili Steigera od 350ks, to bi tek bila ludost, iako taj IMT ima preko 500KS i nije bio prototip, vec serijski traktor...

Dakle, neka taj CAT obori bilo koji rekord koji je Steiger postavio i tek onda ga priznajem kao mjerodavnog... Traktor tolike snage, pa na gumama...

Odmah se sjetim ACO 600 traktora koji je bio jedno vrijeme najjaci na svijetu 12 guma i ogroman motor od 600 i sitno KS. Kad radi nesto ne smiej davati gas veci od 1600 okretaja jer se felge pocmu okretati u gumama i kida gume... Totalno promasen traktor i zato je napravljen samo jedan...

Ne mozes gledati traktore samo po snazi motora, vec kako je ta snaga upotrebljena i kako je sam traktor balansiran.
 
Dragan18 je napisao(la):
amerikanci u Rumuniji . stranci pokupovali svu dobru zemlju zato su i ubacili rumuniju u EU da bi mogli da budu jeftini robovi za gospodu sa zapada
pa nisu oni krivi sto sve pare iz sveta se ulazu u njujorku pa onda na kasikice po svetu a da nema kineza kur.. bi bili najaci.a rumuni su rumuni a srbi su srbi,znaci u rumuniji su se becili za ginisa ali niko u americi nece da se zeza.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246308452[/time]_________________________________________________
ali nije problem u gumama vec u kupcima,ameri imaju i rusi traktore iz serije sa 900 ks.pa sta onda kazes jer njima nista nesmeta jer sama evropa je mala za tolke traktore a rusi i ameri hoce svoje pa imaju i prostranstvo dok je evropa samo mala tackica naspram njihove zemlje bato moj brazilci imaju samo pod sojom povrsinu vecu od evrope a klima im je da se useres non stop cele godine im rodi jer nemaju godisnja doba pa su ameri najvece baje u proizvodnji kukuruza i soje.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246309592[/time]_________________________________________________
i jos svake godine prosiruju plodnu zemlju krcenjem prasume pa se ta zemlja deli zabadava i jos se desava da se medjusobno poubijaju jer nemogu da se dogovore kome ce pripasti zemlja,najaci su u svemu od poljoprivrede do kompijutera,ali mi smo za njih dzinovi zato sto nemogu da se pokupe koliko su se rasirili po celom svetu,pa i nas guse pi.. ma... pa imaju najacu industriju koja propada jer se sama izmesta iz amerike zbog skupe radne snage pa ih jeftina radna snaga sjebala.ali nije to stvorilo krizu u svetu vec pohlepni pojedinci koji su dobijali bonus na plati od 50 milijardi dolara pa naravno da nece dugo,jer da nije bilo kineza da im daju ogromnu svotu love propali bi odavno jer sam njihov zivot se svodi na autu koji ima 4,5 000 kubika i da se sele tri puta u zivotu sa jednog kraja zemlje na drugi kraj kao cigani su ali to im je zemlja snova ali sa tudjeg znoja ostvarena.znaci najsrecnija nacija na svetu kad imaju svo zlato ovog sveta na cuvanju.CAT gde kod se okrenes pise CAT da poludis po celom svetu ljudi abnormalno su bogati,nas vole posto su odavde i otisli ali kao sto siptar kaze KOGA VOLJEM voljem,KOG NEVOLJEM KOLJEM tako i oni.od skolskih torbi pa do traktora pa im se moze da imaju tolke nenormalne cene traktora.
 
evo sta jos challenger proizvodi
i ovakve manje traktore koje su jako slicni massey fergusonu :D
zxk560.jpg

oswyer.jpg
 
Beli CAT,nekom je promakao da ga nadje na googl-u ili nije znao ::namigivanje::

20qts0.jpg


De su senzori i ostala sranja?? :sta:
2cr0ny8.jpg


Pa sad recite da nema svako svoje pa tako i JD ima ovog zverkana i jako je diskutabilno ko je u cemu najbolji...

2v9x34o.jpg
 
kombajner je napisao(la):
po meni ruzni i neprovereni !!
steva a kako mislis da su ruzni i neproverini kad fabrica caterpillar proizvodi ove traktore decenijama kao i bagere gredere dampere i svu ostalu gradjevinsku mehanizaciju,tako da su zato tako dobri ali zato i skuplji

@kosutic
taj beli challenger je posebna verzija tog traktora kao naprimer sto ima crni fendt black beauty tako ima i beli catepillar challenger i on mozda ima moderniji dizajn kao i neke detalje poput veceg auspuha ofarban je u belu boju ali sve u svemu challengeri su jako dobri traktori ali steta sto ih je malo na nasim njivama
 
Slazem se da su CAT masine sve zajedno jako dobre i kvalitetne ali mi cena(sa ovogodisnjeg sajma u NS)od 233000 evra za MT 765C koji razvija 320 konja malo nejasna,jer kako to da JD 8430(koji je tockas) koji razvija cak 330 konja kosta 142900 evra(isto na sajmu) a da ovaj toliko da odskace :sta: iako su u rangu sa snagom isti.Ispada da za MT treba dati 728evra/ks a za JD samo 433evra/ks.Mislim da odnos SNAGA i CENA nisu bas na istom nivou te da zbog svoje skupoce MT (ne)moze biti mnogo bolji od JD i zbog toga ih i ima jako malo na nasim poljima :D.Evo i par fotki od dva suparnika... :cao:
John Deere 9520 T
2iu741x.jpg

JD 8520
332aqs5.jpg

2ufynab.jpg

k1exzs.jpg

i evo jednog snimka JD gusenicara sa XXL tanjiracama
View My Video
 
JD je jeftiniji samo zato jer je to zglobni traktor samo preuredjen u gusjenicara (ne doslovce preradjivan, al je to u biti jedan te isti traktor)... Tek valjda od ove nanovije serije ih prave bas "od nule" a nece vise prilagodjavati stvari izmedju zglobnih i gusjenicara...
 
po meni slika sa belim CAT-om kao da si u moru video ajkulu ubicu.sta sam vam rekao pa vecina njih prvi put vidi tu marku traktora,a jedan moj komsa je pre 20 godina prevrnuo 5270 sa setvospremacem u istu takvu jamu na peskari kod melenackih vinograda pozdrav svim ljubiteljima opakih masina !!!!
 
@kombajner >nije moguce nego je istina da su predobri traktori,kad bi imao samo priliku da radim nekoliko sati s njim bio bi srecan :ppozdrav:
@bobo taj jd traktor nije gusenicar on je kao standardni traktor tockas samo sto nema tockove nego gusenice ali ipak nije tako dobro napravljen kao challenger i tu ima razlike i to velike!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246398892[/time]_________________________________________________
zzivica :ppozdrav: ja sam ljubitelj ovakvih masina
 
A otkud ti znaš da JD nije napravljen dobro kao i Challenger?Da nisi možda bio na montažnim linijama kada su se sklapali u fabrikama?Ako nisi znao JD tih serija se proizvode samo u U.S.A-Iowa i nigde drugde na svetu!A ti opet počinješ da lupaš ko Maksim po diviziji!
 
Pa bas i ne bih rekao, bar po reakcijama ljudi sa stranih foruma koji koriste te traktore... Problem je u tome sto JD koristi isti diferencijal kao i na zglobnom traktoru, isti mjenjac... Motor jos i donekle, al ovo dvoje, kako kazu, bas i ne pase na gusjenicara...

Kako citam, da JD pravi gusjenicare "od nule" koji nece koristiti djelove zglobnih traktora tockasa pa bi trebali biti bolji od dosadasnjih.

Po pisanjim ljudi koji ih koriste, CATERPILLAR je bolji traktor od JD-a al ih sve sisa Steiger Quad track ;)

Valjda ce se ovi noviji JD gusjenicari pokazati bolje od starijih modela, iako su i ovi dobri, jer svoj posao obavljaju...
 
Nazad
Vrh